Skocz do zawartości

Ciekawostki.


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy wiesz że:

ślimak może spać przez 3 lata?

spędzając na basenie godzinę masz kontakt z cudzym moczem w ilości jaka wystarczyłaby do napełnienia półlitrowego naczynia?

każdy człowiek zjada we śnie w trakcie całego życia średnio 20 owadów i 10 pająków?

każdego dnia wdychasz wraz z powietrzem około litra cudzych bąków?

na tajlandi znajduje się miasto o nazwie krungthep mahanakhon amornratanakosin mahinthara ayutthaja mahadilok phopnoppharat ratchathani burirom udomratchaniwet mahasathan amornphiman awatanasathit sakkathathathiya witsanukamprasit?

ostatnim japońskim żołnieżem który poddał się po II wojnie światowej był fumio nakahira którego znaleziono na górze halcon niemal 35 lat po zakończeniu wojny?

 

wszystko prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz że:

 

ostatnim japońskim żołnieżem który poddał się po II wojnie światowej był fumio nakahira którego znaleziono na górze halcon niemal 35 lat po zakończeniu wojny?

 

wszystko prawda

To nie prawda. Był taki żołnierz owszem, ale nazywał się Hiroo Onoda, on poprostu nie wierzył, że wojna się skończyła, skapitulował w 1974 roku, ukrywał się gdzieś na filipinach z tego co pamiętam, w ciągu tych kilkunastu lat, z całego jego batalionu został sam jeden, reszta zginęła zabita przez tamtejszą policję i okolicznych wieśniaków, ponieważ żołnierze Japońskiej Armii Cesarskiej, aby przeżyć rozkradali im bydło. Po paru latach w końcu się poddał. Przeczytaj książkę, którą napisał Laurence Rees "Kaci i ofiary", Dobra książka tam piszą o nim. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz ,że Marcin!991 nabija posty... ;)

 

Nie. Napisała bzdurę więc ją poprawiłem. Nie świruj czarna rybo : :mrgreen: Wiele osób tu już tak pisało. Poprawiało rzeczy, które podobno są nieprawdziwe. Tutaj miałem pewność, że się pomyliła, więc niewiem czemu się przyczepiłeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz ,że Marcin!991 nabija posty... ;)

 

Nie. Napisała bzdurę więc ją poprawiłem. Nie świruj czarna rybo : :mrgreen: Wiele osób tu już tak pisało. Poprawiało rzeczy, które podobno są nieprawdziwe. Tutaj miałem pewność, że się pomyliła, więc niewiem czemu się przyczepiłeś mnie.

Przepraszam ,ale ja się w cale nie przyczepiłem tylko stwierdzam fakt !

i jeszcze raz go powtórzę , bo jest zgodny z tematem-jest ciekawostką...

 

Czy wiesz ,że że Marcin!991 nabija posty ?!

 

ps.

Ostatnie dwa Twoje posty nie są zgodne z tematem założonym prze Ciebie.

Masz już 12 postów.

I nie świruję (cokolwiek to znaczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciekawostka ale stwierdzonym faktem o nabijaniu postów przez Marcin!991

 

A jak jakiegoś faktu nie jesteś pewien to zanim się nim podzielisz to sprawdź.

 

Informacja zaczerpnięta z Wikipedii

 

Ostatnim "żołnierzem na posterunku" był Nakamura lecz niektóre raporty mówią o kapitulacji kapitana Fumio Nakahira na Filipinach w kwietniu 1980 roku. Nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia co do kapitulacji Nakahiry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciekawostka ale stwierdzonym faktem o nabijaniu postów przez Marcin!991

 

W tym dziale [wam] się nie naliczają. :P

 

Co do odejścia, masa osób już tak mówiła. Przykładowo ostatnio Art, a wrócił. ;)

O nienaliczaniu w tym dziele nie wiedziałem...,bo nie jestem tym zainteresowany.

Marcin!991 - rzecz w tym ,że trzeba gadać (choć lepiej najpierw wysłuchać), ale trzeba wiedzieć co.

Jeżeli ja na jakimś temacie się nie znam to nie zabieram głosu i cierpliwie obserwuję posty koleżanek i kolegów. Nie wtrącam informacji , które i tak niczego nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wdychanie litra cudzych bąków mnie przeraziło :) Już wiem dlaczego mi ostatnio tak słabo :lol:

 

Wracając do tematu:

 

Czy wiesz,ze w Polsce istniało miasto Frankenstein? Wcześniej miasto miało być zlokalizowane na terenie dzisiejszego Przyłęku (Frankenberg) lub Kozieńca (Löwenstein). Ostatecznie jednak zostało założone dokładnie w połowie drogi pomiędzy tymi miejscowościami. Jego nazwa - Frankenstein powstała po połączeniu nazw Frankenberg i Löwenstein.Zmieniono ją dopiero po II wojnie światowej na Ząbkowice Śląskie i tak funkcjonuje do dziś. Miasto nosiło taką nazwę od czasu jego założenia prawdopodobnie w 1280, a więc jeszcze bardzo długo przed powstaniem książki o słynnym potworze. 17 stycznia 1606 roku wybuchła tu zaraza dżumy, która objęła swoim zasięgiem całe miasto i spowodowała śmierć 1/3 jego mieszkańców. Wkrótce aresztowano kilka osób podejrzanych o przenoszenie choroby. Od 1818 roku wydarzenia te są kojarzone z potworem Frankenstein'em z powieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...