Skocz do zawartości

Filtry JBL z serii "e"


ShenLi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie chciałem się dowiedzieć od użytkowników tych filtrów czy nie mieli problemu z głośnością pracy owych kubełków. Uruchomiłem swój egzemplarz na chwilę "na sucho" po prostu żeby sprawdzić czy aby na pewno wszystko działa i filtr strasznie buczy i dostaje wibracji. Czy zalanie go wodą zlikwiduje problem? Wczoraj naczytałem się sporo na różnych forach że te filterki mają często problemy z wirnikami czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co odpalać filtr na sucho?? Każdy sprzęt wtedy tak się zachowuje. Weż go po prostu zalej wodą i wtedy sprawdz. Na każdy ale to każdy sprzęt znajda się negatywne opinie na jakimś forum a jeżeli chodzi o JBL to są naprawde dobre filtry i klasyfikują się zaraz pod EHEIM. A jeżeli już nawet masz coś z tym wirnikiem to zostanie wymieniony bez problemu w serwisie gwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry te mają słabe wirniki, śmigło dostaje luzu i wtedy zaczyna burczeć. W takim przypadku pozostaje Ci wymiana wirnika na nowy w serwisie lub sklejenie go.

W którym miejscu występuję ten luz? Na trzpieniu na którym osadzone jest śmigło? Pytam ponieważ jak złapie za korpus wirnika to mogę bez problemu obrócić śmigłem o 1/2 obrotu, dopiero wtedy o coś zapiera i nie daje się dalej przekręcić ( wg mnie nie powinno w ogóle się obracać tylko być na sztywno połączone). Z góry dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Uruchomiłem swój egzemplarz na chwilę "na sucho" po prostu żeby sprawdzić czy aby na pewno wszystko działa i filtr strasznie buczy i dostaje wibracji.

Na sucho :roll: .

1: Instrukcja obsługi sie kłania

2: Jest wielka szansa, że sam teraz go zatarłeś. Ośki wirników są ceramiczne. Woda jest dla nich i smarem i chłodziwem. Wcale się nie zdziwię jak filtr był dobry. Tylko teraz narobiłeś sobie problemów z tym. A że dostał wibracji? :roll: Wyciąg wirnik i zobacz czy ośka już nie jest pęknięta.

 

Z tego co pamiętam to JBL miał wadliwą serię. Wymieniali wtedy kompletne wirniki. Ale jak złamałeś ośkę to możesz zapomnieć o wymianie. Traktują to jako uszkodzenie mechaniczne najczęściej.

W każdym bądź razie obowiązuje stara zasada: najpierw czytamy, potem działamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem instrukcję "od dech do dechy" i nigdzie nie znalazłem wpisu aby nie uruchamiać filtra na sucho :/ oś ceramiczna jest cała nigdzie nie pękła. Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ filtr wymieniałem z e900 na e1500 (z tego względu że nie chciałem się przekonywać na własnej skórze czy 900 wystarczy do 240l :) ) widziałem że w e900 na rantach środkowej części kosza combi była uszczelka oddzielająca boczne komory prefiltracyjne w e1500 już takiej uszczelki nie mam, stąd moje pytanie czy tą uszczelkę dostarczają tylko do mniejszych egzemplarzy, pytam bo czytałem o problemie mieszania się nieprzefiltrowanej wody już na wylocie z filtra właśnie przez brak tej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę "OT" ale co to jest ten kosz COMBI, wiecznie o nich słyszę jak tylko poruszany jest temat JBL ale nie wiem do czego są, a fotki na googlu są takie małe że nic nie widać. Czy to jest jakiś specjalny kosz?? Robi coś więcej niż zapobieganie rozsypania się wkładu po całym kubełku. Jak by ktoś był tak miły i zrobił by fotkę hi-res i podlinkował, bo zżera mnie ciekawość na temat kosza combi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz za bardzo czasu na zdjęcia bo jestem w pracy, może jak będę to zrobie. Wracając do filtra to nie wiem czy jest ze starszej serii, bo nie wiem jak to rozpoznać (jest tam jakiś kod kreskowy z cyferkami myślę że któreś to data produkcji co nie zmienia faktu że dalej nie będę wiedział kiedy zaczęto produkować wersję poprawioną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z głośnością już załatwiona, importer BADIS bez żadnych problemów wysłał mi nowy wirnik z ośką, a jeśli chodzi o uszczelki to rozmawiałem z oficjalnym importerem i faktycznie do filtrów z serii 700 i 900 te uszczelki są dodawane, a do 1500 nie gdyż producent twierdzi że tam problem nie występuje. Jednak ja się z tym raczej nie zgodzę bo szpara między obudową głowicy a koszem combi ciągle jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, dołączę się do tematu, mam filtr JBL Cristal Profi e900, zamontowany od piątku, niby działa fajnie, ale co jakiś czas, powiedzmy co pół godz tak jakby zasysa powietrze wtedy mocno buczy a z wylotu az sie gotuje od bąbelków powietrza. Nie wiem co z tym zrobić, juz podnosiłem delikatnie, szturchałem, ale dalej to samo, czy to na początku tak ma być czy coś jest nie tak z filtrem?? Pozdro i dzieki za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...