Skocz do zawartości

Baniaczek [63l] Brzankario-Razboro-Kirys-Karium ;D


Pan Kostur
 Udostępnij

Jak wam się podoba ten zbiornik?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak wam się podoba ten zbiornik?

    • 1.Zmień wszystko co się da.
      13
    • 2.Zmień część wystroju.
      9
    • 3.Może być.
      6
    • 4.Fajnie
      3
    • 5.Biaszczo
      4
    • 5.Super Mega Hiper Piękny Baniak.
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje Akwarium 63l:

 

Technika:

-Filtr AQUAEL Fanfilter Fan-1

-Grzałka Weipro z Termostatem

-Jakieś światełko :)

 

Zielenina

Chamaedorea

Echinodorus latifolius

Echinodorus Grosse Bar

Gałęzatka

Mech Jawajski

Glony:)

Jedna sztuczna z mojego starego 25 litrowego akwarium.

 

Obsada

8x Brzanka Sumatrzańska

5x Razbora Klinowa

5x Kirys Pstry

2x Kirys Czarny

1x Kirys Spiżowy (tylko 1 ,gdyż u mnie w Brodnicy już nie sprzedają Spiżków :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co liczyłeś :roll:

Każda twoja ryba nie nadaję się do takiego litrażu. No może klinowe by się jakoś upchało ale ja bym nie dawał. "Jakieś światełko" phhhh. To jak my mamy ocenić czy rośliny się nadają do takiego oświetlenia czy trzeba dołożyć światła czy też rośliny wymienić. Mech w okropnym stanie. Woda jest brudna jakaś zielonkawa czy tak może wyszła na zdjęciu. Fototapeta. Jedyne o mi się podoba to podłoże. Fajne przejście bazaltu na piasek. Ale to wszystko. Po żwirem rośliny mają jakiś aktywny żwir czy chociaż nawozy :?: Korzeń zbyt masywny i nie zbyt ładnie wygląda taki leżący. Pomyśl nad jakimś zgrabnym i możesz go np. mchem obwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybko płynących tak :roll:

Jeżeli jest tak w naturze to nie znaczy że ty masz taką robić w akwarium rybom. Nie dość ze mogły by pływać se w naturze to jeszcze ty im robisz syfiastą wodę bo taką mają w naturze :roll: Tam jest stały prąd znosi nieczystości cały czas a ten brud to też zabarwienie w pewnym sensie od garbników np. :roll: Taki brud wynika też ze złej filtracji co może doprowadzić do śmierci ryby :roll: Niektóre wymagają idealnie klarownej wody. Po za tym lepiej je w takiej widać a nie z taką wodą ja bym sie nie pokazywał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek pstry i spiżowy się w ogóle nie nadaje wiem bo ostatnio pisałem temat o kiryskach albinosach i jak się okazuje to też są kiryski spiżowe ;) Rafi200 dobrze ci napisał o tej wodzie . raczej powinieneś zmienić filtr na mocniejszy i bardziej wydajny a rybki oddać jeśli to możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest OK. Wszystko w normie bez żadnych odchyłości, ułożenie korzenia i kamienie bardzo OK. Jedynie te wzniesienie po lewej bym trochę zredukował i dolną partię żwiru wyrównał lekko.. Zastrzeżenia jedynie troszkę do obsady, ale myślę że sam wiesz gdzie tkwi błąd;-) Nie ma sensu dodawać więcej światła dla kilku roślinek w dodatku niezbyt wymagających , więc nie słuchaj Rafała :]. Z reguły jestem przeciwnikiem fototapet., ale tu pasuje nawet ;] No i tak subiektywnie to pozbyłbym się tej gałęzatki i padniętego mchu :]. Pewny jesteś że masz chamaedorea'ę? To do doniczki na parapet wsadź :D Filtr i grzałka za bardzo się rzucają w oczy, nie dasz rady tego za żabienicę schować?

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest OK. Wszystko w normie bez żadnych odchyłości, ułożenie korzenia i kamienie bardzo OK. Jedynie te wzniesienie po lewej bym trochę zredukował i dolną partię żwiru wyrównał lekko.. Zastrzeżenia jedynie troszkę do obsady, ale myślę że sam wiesz gdzie tkwi błąd;-) Nie ma sensu dodawać więcej światła dla kilku roślinek w dodatku niezbyt wymagających , więc nie słuchaj Rafała :]. Z reguły jestem przeciwnikiem fototapet., ale tu pasuje nawet ;] No i tak subiektywnie to pozbyłbym się tej gałęzatki i padniętego mchu :]. Pewny jesteś że masz chamaedorea'ę? To do doniczki na parapet wsadź :D Filtr i grzałka za bardzo się rzucają w oczy, nie dasz rady tego za żabienicę schować?

 

Powodzenia.

 

Zostałem miło zaskoczony. Zawsze kojarzyłeś mi się ze swojej srogości i poważnego podejscia do tematu. A tu nagle zaskoczenie. Dziękuję bardzo za taką opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Post wyżej.

 

Oraz:

5. Zasady pisania postów i tematów:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji

a) nie na temat (tzw. Off Topic).

f) nie wnoszące nic do tematu.

g) tzw. Spam czyli:

- pisane tylko po to by nabić sobie licznik.

- pisane bez większego sensu.

- nie wnoszące niczego do omawianego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną koncepcję miałem. Chodziło mi bardziej o takie ułożenie

Dołączona grafika

Fakt faktem, ten profil trochę zniekształca obraz. Przemyśl jeszcze wygląd. Pomyśl jakby zrobić to akwa, żeby optycznie je powiększyć. No i żeby się przede wszystkim Tobie podobało. A subiektywnie to wersja poprzednia była moim faworytem :D Troszkę skopałeś, może ja już nic nie będę sugerował ani się wypowiadał ? hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium podoba mi się bardzo (mimo, że nie cierpię brzanek).

Obsada? Już to gdzieś pisałem, że moje pierwsze (pozostałe zresztą też) akwa (1983r.) nie miało by racji bytu wg tutejszego forum a jednak ryby były wybarwione, stadne pływały stadem a małe zbrojniki na okrągło cieszyły swoim widokiem, kirysy (pstre, spiżowe i albinosy)tworzyły bardzo zgraną gromadkę (akwa miało ok. 80l). Więc dopóki nie wsadzisz tu "wieloryba", jest dobrze. Ale już nic nie dorzucaj ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...