Skocz do zawartości

uzdatniacz - pomocy!


nazoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. czy uzdatniacz do uzdatniania wody dla bojownika nadaje się do uzdatniania wody z innymi rybkami w akwarium ogólnym. Bo standardowy uzdatniacz skończył mi się, a mam trochę tego dla bojownika i czy mogę go zastosować

 

W akwarium są:

tetry czerwone

kiryski spiżowe

brzanka sumatrzańska

danio

kosiarka

Czy tym rybką nie zaszkodzi uzdatniacz dla bojownika.

A do zoologicznego mam kawałek drogi i dlatego wypytuję o ten dla bojownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralizować to można wodę z filtra RO. To co leci z kranu to nie czyste H2O.

Może od drugiej strony. Zawsze leje wodę bez uzdatniaczy. Nigdy nie zauważyłem jakiś niedoborów minerałów. Dawniej nie było uzdatniaczy i problemów też nie było. Nawozy dla roślin to co innego, ale uzdatniacz nie ma z nimi nic wspólnego. No i minerałów to raczej nie zawiera... tylko troszkę szkodliwej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzdatniacz to chwyt po to żeby zarobić, to jest poprostu chemia. Ona nie jest zdrowa. To jest tak jak papierosy, są legalne wszyscy je palą i kupują, ale ludzie od tego umierają. podobnie jest z uzdatniaczami ale czy zabijają ryby z czasem niewiem ale podejrzewam, że szkodzą. Większość akwarystów, jeśli nie będzie chciała ci wcisnąć za pieniądze uzdatniacza, powie Ci to co my, odstana woda 24 h z kranu.Zaufaj nam a nie pożałujesz. Ja zaufałem społeczności forum i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po co są te uzdatniacze??

Po to żeby nabijać kasę na osobach widzących potrzebę ich stosowania. ;)

tak w ogóle co one dają po dodaniu do wody. osobiście po dodaniu uzdatniacza i tak odstawiam tą wodę na 24h.

Konkretnie chemicznie wiąże chlor do postaci chlorków.

Natomiast chlor z odstanej wody po prostu wyparowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Atreyu. Ja też to używałem, ale go odstawiłem, w sumie to go wyrzucę bo juz nie potrzebny.

W sklepie jeśli nie pracuje Twój kolega, który jest z Tobą szczery to wcisną Ci wszystko byleby zbić kasę na Tobie. Im nie zależy na rybach tylko na kasie. Pytaj tutaj ludzi, konsultuj każdy zakup tak jak ja to robię. (Ostatnio męczę Atreyu i Zapaleńca :D ) Jeśli byś czegoś potrzebował żeby się dowiedzieć albo coś to pisz nawet na PRW do przypadkowych użytkowników ( do mnie też, uwielbiam pomagać innym użytkownikom :D ) hehe ale się rozgadałem. Wybaczcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...