Skocz do zawartości

Roslinki w akwa.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam pytanie. Posiadam w akwarium 25l sztuczne roślinki.

Nie podobają mi się za bardzo więc był bym w stanie odłożyć trochę kasy i kupić żywe.

Teraz moje pytanie:

- Co zrobić aby nie gniły (miałem kiedyś żywe to gniły)

- Trzeba je nawozić czy coś???

- Z czego musi być podłoże????? (mam drobne Kamyszki)

 

Mile widziane są jakieś dodatkowe porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłoże to różne może byc ja polecam zwykły piasek ale żwirek może tez byc a co do nawożenia to możesz kupic nawóz sery w płynie jak masz akwa 25 l to na dlugo starczy nawet jak najmniejszy kupisz i dolewaj go przy wymianie wody. A rośliny nie powinny gnic chyba ze masz naprawde twardą wode , pH niewiadomo jak wysokie ale jak ci ryby( a wlasciwie rybka ,bo do takiego akwa to ja bym najwyzej bojownika wpuscil) to rosliny tez powinny. Na początek to polecam ci jakies kabomby albo moczarki ew. zwartki no i pomysl o jakims oswietleniu ale jakim to juz zalezy od roslin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to 25 l to jaka żarówka???

 

Mam też pokrywę ale coś mi się przepaliło tam gdzie żarówka jest i chciałbym coś innego zrobić. Zostawić cale otwarte to wkwa czy u szklarza szybę załatwić???

 

 

Bimbrownia daje coś żywym roślinom, bo mam zwykłe napowietrzanie z pompki???

 

hallo jest tu kto????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to 25 l to jaka żarówka???

 

Mam też pokrywę ale coś mi się przepaliło tam gdzie żarówka jest i chciałbym coś innego zrobić. Zostawić cale otwarte to wkwa czy u szklarza szybę załatwić???

 

 

Bimbrownia daje coś żywym rośliną bo mam zwykłe napowietrzanie z pompki???

 

hallo jest tu kto????

Odnośnie oświetlenia ,to poszukaj w jakimś hiper markecie u siebie lub w pobliżu żarówki energooszczędnej o właściwej mocy,czyli stosownej jak dla 25L i naturalnie o barwie 6500K.

Możesz też zamontować panel T5,który jest dostępny w sklepach .

Co do bimbrowni,to należy się małe sprostowanie.

Bimbrownia nie napowietrza,tak jak natleniacz.Ona daje też gaz ale co2.Roślinki wchłaniając go oddają nam tlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bimbrownię to jak najbardziej jest ona potrzebna,ale w troszeczkę większych akwariach niż 25L.

Jeśli ty być sobie takową sprawił,to najprawdopodobniej na samym początku mógłbyś zagazować wszystkich mieszkańców.

Ja chciałbym zwrócić twoją uwagę na nawozy z serii--- easy life---.Tam jest coś takiego jak easy carbo,czyli co2 w płynie.Sam to stosuję w swoich akwariach i powiem ci ,że efekt jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...