Skocz do zawartości

[45 l] Obsada.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wpuść od razu welonka jeżeli uważasz że się nadaję :roll:

Jeżeli mówisz na niego minor to raczej nie za dużo o nim wiesz.

No chyba raczej ty nie wiesz jak inaczej nazywa sie bystrzyk barwny :) Zastanów sie 3 razy zanim bedziesz chcial pokazac ze ktoś nie ma racji.

O co Ci chodzi :?: Bystrzyk się nie nadaję i już i jeszcze mi mówisz że się nie znam na bystrzykach :zamieszany: Minor jest błędną nazwą nadawaną wcześniej błędnie klasyfikowanemu gatunkowi. Jeżeli chodzi o obsadę rybną:

viewtopic.php?f=39&t=19607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura- Kardynałek Chiński

 

Od poniżej 19 C do około 25 C

Temperatura- Razbora Hengela

 

23-27°C.

 

Na podstawie tekstów powyżej- 23-25 stopni wystarczy utrzymywać i będzie ok dla obu gatunków.

 

No to mogłeś się na forum najpierw spytać ... :roll:

A co ta uwaga wnosi? Ryby już kupił, to że mógł zapytać to mu teraz nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie może ich trzymać - tylko poporstu kardynałki lubią trochę zimniejszą wodę, a razbory cieplejszą, dlatego lepiej oba gatunki trzymać oddzielnie. ;)

 

Mógł iść do sklepu, zobaczyć, pooglądać, jakie są rybki. Następnie wrócić do domu, zalogować się na forum i powiedzieć, jakie ryby mu się podobają. Następnie użytkownicy doradziliby mu, jakie ryby mógłby mieć w tym akwa. Już rozumiesz? :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale nie było mnie trochę i źle zrobiłem, że kupiłem te Kardynałki Chińskie :/

Więc lepiej je oddać skoro nie za dobrze im będzie razem w Razborą Hengelą ( Razbora bardziej mi się podoba ).

A jakbym zamienił Kardynałki na Razbory to mogłoby być ich w moim akwarium 10 x ?

I czy mogłaby być jeszcze jakaś rybka w moim akwarium ?

Bo obsada była by taka :

ok. 10 x Razbora Hengela

5 x Amano

6 x Red Cherry

No i nie wiem czy mogłaby być jeszcze jakaś rybka lub parka ?

 

Bardzo Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podgryzać RC, ale amano już nie (nie powinnien w każdym bądź razie), lecz amanki nie rozmnażają się w słodkiej wodzie.

Powinien być spokojniejszy. Żeby to sprawdzić wystarczy wziąść lusterko, przyłożyć do akwa, do miejsca gdzie akuratnie pływa bojownik. Jeśli będzie się stroszyć to znaczy, że jest agresywny, jeśli popatrzy i odpyłnie to jest luz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być spokojniejszy. Żeby to sprawdzić wystarczy wziąść lusterko, przyłożyć do akwa, do miejsca gdzie akuratnie pływa bojownik. Jeśli będzie się stroszyć to znaczy, że jest agresywny, jeśli popatrzy i odpyłnie to jest luz. ;)

Bronienie terytorium przed innymi samcami jest dla nich naturalne. To że będzie się stroszyć na widok drugiego, nie znaczy że nie będzie zjadać krewetek :roll: Samiec bojownika to rywal, krewetki to jedzenie.

 

A prętniki trzyma się w haremach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być spokojniejszy. Żeby to sprawdzić wystarczy wziąść lusterko, przyłożyć do akwa, do miejsca gdzie akuratnie pływa bojownik. Jeśli będzie się stroszyć to znaczy, że jest agresywny, jeśli popatrzy i odpyłnie to jest luz. ;)

Bronienie terytorium przed innymi samcami jest dla nich naturalne. To że będzie się stroszyć na widok drugiego, nie znaczy że nie będzie zjadać krewetek :roll: Samiec bojownika to rywal, krewetki to jedzenie.

Tak się sprawdza ich agresywność a nie czy będą jadły krewetki :zamieszany: Nie wiem o co Ci chodzi. Mi niektóre właśnie się puszyły a inne tylko podpłynęły odpłynęły.

Prętniki tak samo mogą zjeść krewetki jak bojowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być spokojniejszy. Żeby to sprawdzić wystarczy wziąść lusterko, przyłożyć do akwa, do miejsca gdzie akuratnie pływa bojownik. Jeśli będzie się stroszyć to znaczy, że jest agresywny, jeśli popatrzy i odpyłnie to jest luz. ;)

Bronienie terytorium przed innymi samcami jest dla nich naturalne. To że będzie się stroszyć na widok drugiego, nie znaczy że nie będzie zjadać krewetek :roll: Samiec bojownika to rywal, krewetki to jedzenie.

Tak się sprawdza ich agresywność a nie czy będą jadły krewetki :zamieszany: Nie wiem o co Ci chodzi. Mi niektóre właśnie się puszyły a inne tylko podpłynęły odpłynęły.

Prętniki tak samo mogą zjeść krewetki jak bojowniki.

 

Prętniki zjedzą krewetki ? Pretnik ma za maly otwór gębowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się sprawdza ich agresywność a nie czy będą jadły krewetki :zamieszany: Nie wiem o co Ci chodzi. Mi niektóre właśnie się puszyły a inne tylko podpłynęły odpłynęły.

Prętniki tak samo mogą zjeść krewetki jak bojowniki.

Źle przeczytałam temat, myślałam że to o agresywności było napisane w kwestii jedzenia krewetek. Zwracam honor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też w sumie chodziło mi o coś innego, może to tak przeczytałeś.

Mi chodziło o to, żeby sprawdził, czy jest agresywny czy nie (w sklepie) bo pisał, że być może będzie spokojniejszy, bo jest w akwarium.

Co do krewetek to napisałam, że lepiej amano bo czy prętniki, czy bojownik będą go podgryzać. ;)

Może to tak zabrzmiało, ale nie chodziło mi o "test na podgryzanie" ( :mrgreen: ) kreweci. ;)Tylko o to, czy jest spokojniejszy, czy też nie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

Już po paru tygodniach od włożenia rybek i krewetek do akwarium wszystko było dobrze, ale pewnego upalnego dnia wracam do domu i wszystkie krewetki pozdychane :( Na 100 % to niestety temperatura :(

Już nieraz obniżałem temperaturę w akwarium zamrożoną wodą w butelkach no i obniżało się o kilka stopni, ale po kilku godzinach już znowu było prawie 30 C, a jak wiadomo krewetki są wrażliwe na wszystko. Została tylko jedna krewetka Red Cherry :( Pewnie dlatego,że teraz jest trochę chłodniej niż było. Już po ich śmierci widać na dnie jest pełno brudu :(chciałbym kupić kiryski tylko jakie ? i ile sztuk ? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...