Skocz do zawartości

krewetki pytanko


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

a ja mam też pytanie o rc ale troche inne...

otóż mam 1 samiczke i 4 samce od około 4 miesięcy samica miała już kilka razy biały pasek na grzbiecie ale ani razu nie widziałam żeby miała jajeczka, i moje pytanie czy jest jeszcze za młoda czy raczej "bezpłodna" :help: jak ją kupiłam była naprawde malutka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 60l za tydzień będzie 240l

neony x12

2 ramirezy

kiryski pstre x4

kiryski spiżowe x4

kosiarki x2 (za tydzień będą 4)

otosek 1 (w planach jeszcze 3)

Ph 7.2

Kh ok.17

z tego co wiem to parametry wody dla rc nie mają zbyt dużego znaczenia...

a ja mam dość dobre: krystaliczna woda, rybki nigdy mi nie chorowały

mam dużo roślin w tym mech jawa moss, krewecie ładnie wybarwione

wiem że rybki mogłyby zjeść młode rc ale nawet nie widziałam żeby miała

jajeczka...

jeśli chodzi o pokarm to płatkowy, wodzień ochotka i jakieś specjalne granulki

dlla krewetek ze spiruliną czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dokupię narazie mam małe akwa i nie chcę go przerybiać. W 240l bede też mieć bystrzyka barwnego tylko jeszcze nie wiem ile mogę ich mieć

i jeszcze dwa ramirezy kupię bo mam dwa samcei dokupię dwie samice. Neonów chcem jescze 5 kupić, kosiarki i otoski za tydzień bede miała więcej

kosiarki już kupiłam 4 ale niestety dwie padły na następny dzień po zakupie. A jak obniżyć Kh stosuje szyszki olhy i liście dębu do zakwaszania

ale nie bardzo to wpływa na parametry Ph i kh. wiem że można obniżać Kh za pomocą torfu ale czy jakoś jeszcze?? Czytałam że rc rozmnażają

sie w naprawde kiepskich warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym sposobem na sprowokowanie krewetek do godów jest zwykla podmiana wody. Woda powinna być nieco chłodniejsza od tej która jest w akwarium. Dodam jeszcze, że młode samice krewetek bardzo często poprostu gubią jajeczka i może nam się wydawać, że ich wcale nie miały.

I jeszcze o pasku. To nie pasek na kreweci jest znakeim dojrzałości płciowej tylko tzw. siodełko czyli taka jak by plama wewnątrz krewetki tuż za głową. Są to jaja we wczesnej formie, które następnie są przmieszczane pod odwłok.

Młode krewetki tuż po wykluciu szukają schronienia i też się może zdarzyć, że wydaje się nam, iż ich nie ma. We wczesnym wieku przechodzą większą ilość wylinek a pierwszy okres życia charakteryzuje się gwałtownym wzrostem kiedy ich ciałka są miękkie. Dlatego jeśli krewetka znajdzie jakiś zakamarek i jeszcze tam będzie okarm to przez jakiś czas nie zamieni tego lokum na żadne inne.

Jeśli masz rybki z krewetkami, maly litraż i małą ilość kryjówek to krewetki będa Twoim droższym pokarmem dla ryb acz kolwiek bardzo wartościowym i smacznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kH masz za duże, pewnie dla tego Twoje krewetki nie chcą się rozmnażać.

Poza tym - obsada koszmarna, ale musisz dokupić kosiarek, kirysków, neonków oraz otosków, bo akwa będziesz miała duże.

Ja mam dokładnie takie samo kH i RC mnożą się jak szalone więc to raczej nie ma wpływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...