Skocz do zawartości

Zwinne, płochliwe i nieciekawskie rybki.


rafaelo94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te co wymienił kolega wyżej czyli molinezje platka i pawie oczko, nie mam zwinnika. Ryby mam zamiar dać do żółwia. W 300l są dwa żółwie żółtolice, a w 250l jeden taki sam kapsel jak w 300l. Chciałem dać jakieś rybki takiej jak podałem w temacie.

 

EDIT:

Rybki są w mojej 75l tylko rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo zły pomysł trzymać ryby z żółwiem.

Po pierwsze, żółwie mają taką przemianę materii że nie utrzymasz w akwarium odpowiednich parametrów dla ryb. Mam tu na myśli poziom amoniaku i innych związków azotu. O ile same żółwie sobie poradzą to ryby są wrażliwe na takie rzeczy i złe parametry odbijają się bardzo na ich zdrowiu i samopoczuciu.

Po drugie, są rybki małe/szybkie/zwinne - np. danio, ale nie ma rybek które są aktywne 24/7. Każda ryba potrzebuje czasem odpocząć i żółwie kiedyś i tak je dopadną... Jedyna opcja jaką sobie wyobrażam to trzymanie ryb na tyle dużych żeby żółwie nie stanowiły dla nich zagrożenia.

 

Podsumowując odradzam kombinacje żółwie + ryby. Może to fajnie wygląda, ale nie jest to korzystny układ. To tak jakby Ciebie zamknięto w klatce z tygrysem, chyba by Ci się nie podobało że ktoś Cię cały czas goni i chce zjeść. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...