Skocz do zawartości

Białe plamy u gupika


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu u mojego gupika zauważyłem tylko po jednej stronie ciała białą, dostć dużą plamę między płetwą grzbietową a ogonową która zaczęłą się powiększać. Ryba zachowuje się normalnie, ale zauważyłem u następnych ryb podobne plamy. Czy to choroba a jeśli tak to co mam zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba której wczoraj zdjęcie wrzuciłem na forum padła dzisiaj rano. Taką samą plamę zauważyłem u następnej ryby w moim akwarium. Jeśli ktoś wiedział by co to jest proszę o pomoc. Plama nie jest spowodowana odbiciem światła lampy aparatu.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem powiedzieć że po zastosowaniu lekarstw moje rybki wcale nie mają się lepiej a chyba nawet gorzej, bo zaczęły zdychać. Dalej występują u nich takie plamy jak na zamieszczonych wcześniej zdjęciach. Dzisiaj z taką samą plamą padł mi glonojad, a innej rybie zaczyna "znikać" ogon.

 

Dołączona grafika

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co jest przyczyną tego że ryby padają i czy da się to jakoś zahamować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abioseptyna albo akryflawina?...

Ewentualnie:

"Oznakami infekcji bakteryjnych są biało-szarawe plamki, krwawe plamki i ranki na skórze, także infekcje okolicy odbytu i krawędzi płetw. Dodatkowymi objawami są: wystrzępienie płetw, rozdęcie powłok brzusznych, wytrzeszczone oczy, puszysty nalot w okolicy pyska, biało-szare guzki na głowie i płetwach, niespokojne pływanie przy dnie akwarium, białe krawędzie płetw, a czasem całkowite ich zniszczenie." - Z instrukcji Sera Bactopur, sprawdź u swoich rybek, innych pomysłów nie mam.

Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaczac od tego, ze ryby nie zapadaja na choroby bez powodu. Zbadaj parametry wody w akwarium, sprawdz czy temperatura nie jest za niska. Najlepiej by bylo odlowic chore osobniki do akwarium - szpitala i tam leczyc je baktopurem. Ten srodek jest bardzo skuteczny ale nie nadaje sie za bardzo do leczenia akwarium ogolnego. Jesli sie zdecydujesz na szpitalik to od biedy moze byc 10-15 +grzalka+napowietrzanie. Ustawiasz temp na 28'C, dodajesz baktopur i robisz chorym rybom kapiel dlugotrwala wg wskazan na opakowaniu. Ogolne akwa radze w tym czasie odmulic, podmienic wode i uzyc nieco soli do odkazenia wody. W czasie leczenia rybki karmic oszczednie pokarmem namoczonym w witaminach. Ja tak leczylam rybki. Jak tylko zobaczylam, ze sa chore kupilam szybko male akwa i napowietrzacz i udalo sie. Po ponad tygodniu rybki wrocily do zdrowia. To bardzo dobra metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się "pochwalić" leczeniem moich rybek. Niestety na 6 chorych ryb 5 padło (do tej pory) :cry: Nie wiem czy robie coś źle czy poprostu ryby były tak mocno chore że nie dało się im pomóc. Stosuje się do Waszych wskazówek, czyli chore osobniki trzymam w osobnym akwarium w temp. 29 st. silnie napowietrzam i stosuje środek Sera Bactopur a mimo to jest gorzej. Niewiem dlaczego? Jest za to poprawa bo w głównym akwarium choroba się wyleczyła :D Dziękuje za wskazówki i pozdrawiam wszystkich którzy mi pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...