Skocz do zawartości

Problem z kryptokoryną


Rekomendowane odpowiedzi

Więcej informacji na temat akwarium tj:

Litraż,obsada,roślinność,oświetlenie,parametry wody.

Jeśli tego nie wiemy to ciężko,a mało osób umie z fusów wróżyć,czy ze szklanej kuli.

A tak na serio ,to twoja roślinka z natury nie lubi gdy się ja przesadza i potrzebuje czasu na aklimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie jest podobny problem w akwarium szkolnym. Warunki tam są okropne ale ponoć ta roślina tam dobrze rosła aż zanadto a jak zmieniłem tam trochę na lepsze to znaczy wymiana żwiru na lepszy i większą ilość a do tego został wymieniony filtr przez co jest prąd wody i bąbelki to teraz ta roślinka licho rośnie i liście jej obumierają może przyczyna leży w aklimatyzacji tej rośliny jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma 35l i jest zamieszkane przez 1 neona czerwonego ,zbrojnika niebieskiego i kiryska spiżowego. (obsada oczywiście zostanie zmieniona )

Oświetlenie to 1x aqua-glo 15W(T8). Testy wody zrobie za tydzień jak kupie .

Roślina rośnie od początku akwarium czyli 4 lata i cały czas w tym samym miejscu. (akwarium zajmuje się od 2 miesięcy bo wcześniej nalężało do mojego brata )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka ,aby wspomóc roślinkę dodając do podłoża kulki gliniano torfowe.Roślinki te lubią gliniaste podłoże,a nie bardzo tolerują zmiany w ich umiejscowieniu,oraz zmiany w oświetleniu.

No rozumiem ,że wasze nie są przesadzane,więc może problem tkwi w podłożu. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego,że kulki gliniano-torfowe wkłada się do żwirku,a nie na.Jeśli go tam sobie zapodamy i podczas odmulania ,czy sadzenia nowych roślinek będziemy pamiętać o tym ,że tam te kulki są ,to na pewno nic się nie stanie i nic nie zabrudzimy.A nawet jeśli to zmętnienie,czy też zabrudzenie szybko ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...