Jump to content

Molinezja na dnie


Recommended Posts

Moja molinezja leży na dnie nie wiem co jej jest. Czy to może być przez temperaturę? Nie znam parametrów wody prócz temperatury, która wynosi 30-31 stopni. Molinezja niedawno wydała na świat potomstwo mam ją ok. 7 miesięcy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3aa ... 3c1ff.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/311 ... c1fd2.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc5 ... 73916.html

Sory za jakość zdjęć ale mam kiepski aparat. Nie wiem czy widać ale rybka ma takie przeźroczyste końcówki płetwy (boczne) i jakby spękane przy końcach (ogonowa)

Link to comment
Share on other sites

Podaj podstawowe dane o zbiorniku tj. litraż, obsada. Molinezje są ciepłolubne ale jeśli temp. od dłuższego czasu utrzymuje się w granicach 30-31 st. to może to być przyczyną. Od kiedy to trwa. Niezbędne będą informacje na temat parametrów wody.

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie ma żadnych pasków ani nic. Temperatura w akwa jest odtąd jak są te upały. Rybkę zauważyłem przed chwilą rano jej tam nie było bo karmiłem rybki i była przy jedzeniu. Obecnie jest sporo ryb bo mam ok 12 molinezji po 2cm i do tego 3 duże do tego platki też małe po ok 2 cm i gupiki również sporo. Będę wyławiał je i dawał do innego akwarium. Akwarium ma 75l

Link to comment
Share on other sites

Molinezje nie cierpią wysokich temperatur u mnie z tego powodu kiedyś padały

 

Ale nie są też całkiem zimnolubne bo preferują przedział od 23-28. Nie wykluczone, że kilka dni lub tygodniu w temp. 31 st. wykończyło tą rybkę.

Link to comment
Share on other sites

Chyba znam przyczynę. Molinezja się ukrywa przed samcami. Obserwowałem przez dłuższą chwilę przy karmieniu molinezja wyszła i od razu w okuł stado samców myślę, że jest ich za dużo. Te małe samczyki po 2cm mogą wykończyć mi samice i to jeszcze matkę. I dlatego molinezja ma poszarpane płetwy i dlatego leży na dnie. Ale do karmienia wstaje i szaleje po akwarium, żeby zgubić samców. Miałem tak kiedyś już z bojownikami miałem 1 samice i samca. Samica leżała na dnie i samiec się nią nie interesował. Odłowię samce molinezji i myślę, że będzie ok. Chyba zbyt duża ilość samców na samice jest przyczyną...

 

EDIT:

Molinezja teraz cały czas pływa, a samce są dalej. Może to przez temperaturę. Nie wiem w ilu stopniach molinezje przystępują do tarła. Może to przez te 30 stopni.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...