Skocz do zawartości

problem ..


kasiekk089
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkująca wiec prosze o wyrozumialość;]

Tydzień temu kupiłam 4 gupiki w zoologicznym .. od wczoraj jeden z nich tak jakby ocierał się o żwirek .. wygląda to mniej wiecej jakby go swędział jego lewy bok a potem leży na kamyku .. Sprzedawca mówił że dał mi 2 samice 2 samce .. ogólnie na mój widok to ja widze 3 samice 1 samca ale nie jestem profesjonalistą wieć nie wiem ;p naczytałam sie o tych gupikach ale nie bardzo wiem czy to sa ich zaloty czy może coś mu dolega.. W dodatku w tym samaym akwa mam welonke co od wczoraj cały czas leży na dole .. 1 gupik ja podskubuje wiec musialam go przelożyć do kotnika.. Nie ma żadnych plam ani innych podejrzanych rzeczy .. mam specjalny do niej pokarm "gold fisch"w granulacie ale jak karmie pozostałe ryby tzn gupiki i neonki to nie sposób żeby nie podjadła ich jedzenia ... ;/ ożywia się dopiero pod wieczór .. Koleś w zoologicznym powiedzial że może być to spowodowane tym że podjada jedzenie od tamtych rybek ..może być to spowodowane tym ? tamte ryby karmie pokarmem w płatkach "supervit" i dafnią witaminizowaną.. pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisz jakie to akwarium, jaki masz filtr, kiedy je założyłaś.

 

Po drugie, nie powinno się hodować razem welonów i gupików. Te pierwsze są zimnolubne, a drugie pochodzą ze strefy tropikalnej. Nie da się tego pogodzić.

 

Po trzecie. Gupiki powinno się hodować w haremach, czyli na jednego samca powinno przypadać kilka samic.

 

Po czwarte. Rozpoznanie płci gupika jest banalnie proste. ;)

Samiec:

http://www.google.com/images?oe=UTF-8&g ... =pl&tab=wi

Samica:

http://www.google.com/images?um=1&hl=pl ... =&gs_rfai=

Samice są większe, mają mniejsze ogony, nie mają gonopodium, mają plamkę ciążową. ;)

 

Po piąte - nie słuchaj "kolesia" z zoologicznego bo bzdury gada. W 95% sklepów zoologicznych otrzymasz nieprawdziwe informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 54l

Filtr hailea hl-bt400 (słyszalam że do kitu jest ale narazie musi taki być)

zalożone początkiem lipca

 

Wiem że nie może być welonka z tymi rybami ale dostałam ją w kuli jako prezent wiec dalam ją do akwa bo czytałam że kula nie jest dobrym rozwiązaniem dla ryb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54l jest za małe na welonkę.Ktoś Ci zrobił fatalny prezent.I to jeszcze w kuli.Teraz najlepiej by było,żebyś oddała welonkę,bo ona w tak małym akwa długo nie pożyje.Chyba,że kupisz minimum 100l.Tak jak Atreyu napisał,te rybki mają skrajnie różne wymagania.Niestety to połączenie nie wyjdzie.Co do jedzenia to raczej nie ma to nic do ocierania.Możesz mieć kulożęska,mimo że tego nie widać.Ale tu nie będę się wymądrzać.Niech się inni wypowiedzą...

 

Edit.:I podaj więcej konkretów na temat akwa,czyli:

Temperatura

Parametry wody

Jakie masz roślinki

Dokładna obsada

Pojemność to już wiadomo (54l)

Najlepiej wstaw jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety fotek nie umieszcze bo nie posiadam kabla do aparatu .. ;/

Akwarium skromne bo dopiero się uczę .. Czytam dużo w internecie ale nie mam pojęcia jeszcze co do roślin akwariowych .. Mam jakąs roślinke, ale welonka ją ciągle skubie. Za tydzień z niej już chyba nic nie zostanie .. Co do temp to jest tragedia .. mieszkam na ostatnim piętrze i temp w domu to 30 st czasami 33 .. wiec wiadomo, że w akwarium idealna woda nie ma szans .. ze względu na welonke robie podmiany wody zaintalowałam wiatraczek i daje kostki lodu wiec temp wody wynosi ok 25 st czasami 23-24.. dodaje do tego uzdatniacz żeby ryby szoku nie miały .. co do parametrów zabijcie mnie, ale nie mam pojęcia co i jak.. wiem że sa jakies paski i inne testy ale nie miałam okazji jeszcze ich kupić. Obsada akwarium to : 4 neonki, 4 gupiki, welonek, 2 glonojady .. chcialabym coś dokupić, ale nie mam pojecia co .. bo welonka nie mam komu oddac wiec zostanie do konca w akwa chyba że coś sie zmieni, nie mam serca ja dać do tej kuli a znająca wiedzę sprzedawców w zoologicznym pocisną mi pierwsza lepsza rybe co albo ja zjedzą albo ona zje inne ryby .. (mialam już taki przypadek) wiec jeżeli chcecie to slużcie mi radą .. chętnie zaciągnę innych porad i wskazówek .. pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gupiki jak i inne ryby czasem ocierają się o podłoże i roślinki. A co do welona to na pewno nie jest zbyt duży, bo inaczej nie miał byś już neonków. A jeśli martwisz się ,że masz tylko jednego samca gupika to się nie martw bo on sobie poradzi. Lepiej mieć jednego samca na trzy samice niż więcej samców. Samice odpoczną od ciągłych zalotów samca. Welonka można wydać w zoologicznym lub zamienić na inną rybkę. Popytaj się w zoologicznym o wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 neonki,4 gupiki,welonka,2 glonojady w 54l? i Ty jeszcze chcesz tam coś dokupić?

Zmiłuj się dziewczyno droga,i nie szalej.

Teraz po kolei:

Welonka i glonojady do oddania jak najszybciej (dla tych ryb powinno być minimum 120l)

1 roślinka to tak jak byś pojechała na jakąś słoneczną wyspę i było tam 1 skromne drzewko.Roślinki trzeba dokupić koniecznie.

O parametrach już nawet nie mówię,bo na pewno jest tragicznie.

Jak najszybciej powinnaś doprowadzić to akwa do porządku.Wszystko masz opisane w tematach o zakładaniu akwa.

Twoje rybki w tej chwili przeżywają piekło,więc najlepiej zrobisz jak je komuś oddasz.Możesz wstawić ogłoszenie na forum.

Kasiu,wierz mi lub nie,ale będzie co raz gorzej,jak tego nie ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów nie musisz podawać, można się domyślić jakie są:

 

Co do temp to jest tragedia .. mieszkam na ostatnim piętrze i temp w domu to 30 st czasami 33 .. wiec wiadomo, że w akwarium idealna woda nie ma szans .. ze względu na welonke robie podmiany wody zaintalowałam wiatraczek i daje kostki lodu wiec temp wody wynosi ok 25 st czasami 23-24.. dodaje do tego uzdatniacz żeby ryby szoku nie miały

Welonka leży na dnie bo po pierwsze gotuje się w tej wodzie, to rybka zimnolubna i dla niej max. 24 st. no i po drugie trujesz ją jak i pozostałe rybki uzdatniaczem. Radzę zacząć od nowa czyli rybki pooddawać bo wcześniej czy później i tak źle się to dla nich skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może podrzucę przydatne linki:

 

 

viewtopic.php?f=2&t=17376

viewtopic.php?f=43&t=17372

viewtopic.php?f=43&t=17244

viewtopic.php?f=43&t=11573

viewtopic.php?f=43&t=6354

 

 

I tu oto encyklopedia ryb: http://www.superakwarium.pl/encyklopedia-ryb-c11.html

 

 

Radzę ci oddać wszystkie ryby i zrobić restart. Przeczytaj moje linki a dowiesz sie jak powinnaś postępować ze swoim akwarium ;) Jak akwarium będzie zalane i gotowe ( odczekasz okres dojrzewania wody, ale o tym przeczytasz w jednym z moich linków) możesz pisać na forum odnośnie nowej obsady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...