Skocz do zawartości

Biotop


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mam taką małą sprawkę. Chciałabym zrobić akwa biotopowe, lub coś przynajmniej przypomniające dany biotop :D Ale nie wiem jak się dokładnie za to zabrać. Wiem że gupiki i ramirezki to różne biotopy, ale stawiam na ramirezy.

 

I mama stwierdziła że pokrywa na luty, jak przyjdzie wypłata za mleko :] I teraz problem z oświetleniem. Nie wiem co i jak. Nie znam sie i błagam o pomoc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na jakiejś stronie czytałamże to całkiem inne biotopy :shock:

Zresztą i tak pewnie mi się nie uda stworzyć całkiem biotopowego akwa, tylko coś przypominającego to :>

 

A z tymi świetlówkami to teraz jeszcze bardziej mi sie namotało :D Ale artykuł imponujący :> Tylko trochę niezrozumiały jak na mój dziecięcy móżdżek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycjo :D , biotop to nic trudnego ;) tylko załóż tematy w odpowiednich działach i będziemy kombinować, bo tu będzie bałagan, jeden będzie odpowiadał na temat biotopu a drugi na oświetlenie (dziwne że mod nie zwrócił na to uwagi ;) )

a więc oświetlenie do oświetlenia a biotop do obsad :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mod razem z autorem niechcący zeszli z tematu ;) Patrycja jeśli chcesz przeniosę ci ten temat do obsad a jeżeli jeszcze masz jakieś pytania co do oświetlenia to w dziale oświetlenie utwórz nowy temat.Woda i środowisko wodne to mój dział i ten temat mi tu nie przeszkadza.No i nie padło pytanie jaka obsada do biotopu.Wiec myślę że temat jak najbardziej na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :D

 

Jeśli chcesz możesz go przenieść. Mi obojętnie :]

 

Teraz wezmę się za obsadę a co z oświetleniem to w lutym się rozejrzę, mam jeszcze kupę czasu :]

Czyli potem światło a teraz rybki i "akcesoria" typu ozdoby itp.

 

Czyli ramirezy zostają na 100%

Gupiki mogą mieszkać narazie, chyba że się znajdą jakieś rybki które będą dla nich zagrożeniem. Nie mam serca ich wsadzać do 10-litrówy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki to AMERYKA SRODKOWA a Ramirezki to AMERYKA POŁUDNIOWA

 

Z tego co wiem są 2 ameryki północna i południowa, ale widzę że ty odkryłeś trzecią

 

Zasięg naturalny gupika obejmuje część Ameryki Południowej położoną na północ od Amazonki wraz z częścią wysp Antylskich. Najdalej na północ gatunek ten sięga do Wysp Dziewiczych, notowany był poza tym na wyspie Barbados i Trynidad. Z ojczystej Ameryki gupiki rozprzestrzenione zostały do innych rejonów świata. W większości przypadków do środowiska naturalnego trafiły najprawdopodobniej z hodowli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki to AMERYKA SRODKOWA a Ramirezki to AMERYKA POŁUDNIOWA

 

Z tego co wiem są 2 ameryki północna i południowa, ale widzę że ty odkryłeś trzecią

 

Zasięg naturalny gupika obejmuje część Ameryki Południowej położoną na północ od Amazonki wraz z częścią wysp Antylskich. Najdalej na północ gatunek ten sięga do Wysp Dziewiczych, notowany był poza tym na wyspie Barbados i Trynidad. Z ojczystej Ameryki gupiki rozprzestrzenione zostały do innych rejonów świata. W większości przypadków do środowiska naturalnego trafiły najprawdopodobniej z hodowli.

zgadza sie jest ameryka srodkowa polnocna i poludniowa. do tego wystepuja rozne rodzaje wod w tych biotopach od bialych wod po czarne. moze wystepowac kilka rodzajow w jednym biotopie:)nic w tym dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, teraz dużo bardziej to rozumiem :D

 

Akurat mam nawet 2 Echinodorusy :>

Czyli mam problemik niestety.

Obsada dobra, tylko te nieszczęsne gupiki.

Ale bez wniku. Pomińmy gupiki.

Czarne wody - kurcze, jak narazie to jak dla mnie ogromne wyzwanie ale jeśli dobrze by poszło to efekt byłby genialny. Ale chyba trochę narazie za bardzo uzależniona od rodziców żeby się porwać na TAKIE coś :/

Białe wody - trochę też ciężko będzie coś w tym stylu stworzyć....

Wody przejrzyste - chyba to mi najbardziej odpowiada.

 

I wtedy będzie dużo roślinek. Czyli wezmę się za to dopiero w lutym. CO2! Jestem ciemna i jeśli byłoby to możliwe i nie za bardzo ryzykowne w moim przypadku...

 

Korzenie! W życiu nie zdobędę jakiegoś z rzeki, bo u mnie takowych nie ma :/ A ze sklepu okrooopnie drogie. Bo rozumiem że jeziorach nie ma :/ Przynajmniej u mnie nie widać. I wogóle, ja jeszcze nie dam rady zrobić biotopu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o korzenie to jak najbardzie ze stawow. czesto na zime ze stawow hodowlanych spuszcza sie wode wiec idziesz jak do supermarketu i przebierasz w korzeniach, kiedy sa zanurzone to napewno ich nie znajdziesz:) co2 to nie problem wystarczy butla i reduktor cisnienia to jest kwestia kasy, a reszta to juz banalnie prosta. nie ma w tym nic niebezpiecznego:) kazdy z tych biotopow mozna pieknie odwzorowac i wystarczy miec checi i zapal. powodzenia zycze i pomyslow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo podusic rybki mozna ale to juz kwestia stezenia. bedziesz obserwowala co sie dzieje i powoli zwiekszala dawke co2. zaczynajac od najmniejszej. i to cala filozofia:) wydaje sie to dosyc trudne dopoki nie sprubujesz. ja stosuje co2 bez zadnych testow i nic zlego sie nie dzieje. trzeba dozowac z umiarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale butla to spory wydatek.No i trzeba gdzieś tego kolosa postawić.Wątpię żeby twoja mama była szczęśliwa jak powiesz jej o butli i reduktorze,gdzie koszt tego to około 300zł.Do tego jeszcze te wszystkie zaworki pierdółki.Polecił bym ci za to system CO2 Nutrafin.Początkowy koszt to 90zł.Dostajesz buteleczkę+drabinkę tu jest link

Starcza to na miesiąc.a po miesiącu zmieniasz tylko zawartość flaszeczki

http://www.tropicalfish.istore.pl/sklep ... 497,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...