Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich, dwa trzy miesiace temu pisałem ,że jestem w fazie zakupu akwa 450 l na pielęgnice ale w moim życiu wiele się zmieniło,okazało się ,że bede tatą więc musiałem zrezygnować:( Teraz z żoną doszedłem do kompromisu i pozwoliła mi zakupić zbiornik 160l czyli 100X40x40 które muszę urządzić:) Moje pytanie brzmi: czy muszę odpuścić po przez litraż zbiornika piękne pielęgnice? Może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Dobra dziś byłem w dwóch zoologicznych i obczaiłem co się tylko da. Moje następne pytanie to pytanie o podłoże. Jakie najlepsze do zestawu przedstawionego przez Rafi200

Link to comment
Share on other sites

przegrzebałem całe forum za inspiracjami biotopu amazońskiego i galerii znalazłem nie wiele. Może ktoś zna jakąś fajną stronę? Jeżeli tak z góry dzięki za pomoc ,a tymczasem dalej szukam.

Link to comment
Share on other sites

teraz zalezy mi bardziej na biotopie amazońskim niż na konkretnej obsadzie. Jak byś stawiał na pielęgniczki to napisz jakie. Biore wasze rady pod uwagę przede wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak "biotop amazoński". To za duża rzeka i jest zbyt zróżnicowana żeby mówić o jednym biotopie. Jaką masz wodę do dyspozycji?

 

PS. Rafi200, ramirezy to raczej Orinoko i Orituca a nie Amazonka...

Link to comment
Share on other sites

a jeśli chodzi o pielęgniczki to jaką obsadę byście proponowali?

Podaj, tak jak pisała Emi, parametry wody, jakie możesz uzyskać. Jeśli masz filtr RO, to jesteśmy w domu ;) Gorzej, jeśli tylko typową polską kranówkę...

Czarne wody to najlepiej harem agaziss albo Dicrossus filamentosus. Harem czyli 1 samiec i 3 samice ;)

Czemu polecasz delikatne pielęgniczki, zanim ktoś podał parametry wody? Nie widzę sensu. I nie ma szegoś takiego jak "agazissy", nie wiem co to.

 

Poczekajmy co napisze smogPL.

Link to comment
Share on other sites

Jaki filtr chcesz dać do tego banika?

 

Rafi, wiemy że znasz dobrze nazwy polskie i łacińskie ryb, ale zanim zaczniesz dawać konkretne przykłady dowiedzmy się czym "dysponujemy".

Kolejne pytanie czy chcesz mieć rybki hodowane u nas czy może WF - odłów?

Link to comment
Share on other sites

WF - odłów ze środowiska naturalnego

F1 - pierwszy odchów w niewoli

F2 - drugi odchów w niewoli.

 

Co do samego filtra się nie wypowiem, bo wychodzę z założenia że lepiej filtr kupić jakiś markowy z dobrym dostępem do części zamiennych np. uszczelek, wirników itp... części które nie podlegają gwarancji.

Od razu się nastaw że na pewno do jednego z koszy musi pójść torf.

 

Z dekoracji które będziesz potrzebował to liście dębu i szyszki olchy. Torf i szyszki spowodują też zabarwienie wody na herbaciany kolor.

Link to comment
Share on other sites

dobrze, poszukam i zainwestuje w markowy filtr . Nie pomyślałem ani przez chwile o dostępności części zamiennych, a sugerowałem się zakupem przez szwagra ,który go sobie chwali.

 

podejrzewam ,że WF jest dużo cięższe w stworzeniu idealnych warunków do życia dla rybek,

 

,a jeśli chodzi jeszcze o filtr to lampa UV w nim to bajer czy raczej rzecz potrzebna?

Link to comment
Share on other sites

Lampa UV nie jest potrzebna. Na początek nie bierz ryb z odłowu tylko hodowlane bo są bardziej przyzwyczajone do kranówy. Nie dla wszystkich pielęgniczek torf i inne artefakty zakwaszające wodę są potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...