Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dwa trzy miesiace temu pisałem ,że jestem w fazie zakupu akwa 450 l na pielęgnice ale w moim życiu wiele się zmieniło,okazało się ,że bede tatą więc musiałem zrezygnować:( Teraz z żoną doszedłem do kompromisu i pozwoliła mi zakupić zbiornik 160l czyli 100X40x40 które muszę urządzić:) Moje pytanie brzmi: czy muszę odpuścić po przez litraż zbiornika piękne pielęgnice? Może ktoś jest w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o pielęgniczki to jaką obsadę byście proponowali?

Podaj, tak jak pisała Emi, parametry wody, jakie możesz uzyskać. Jeśli masz filtr RO, to jesteśmy w domu ;) Gorzej, jeśli tylko typową polską kranówkę...

Czarne wody to najlepiej harem agaziss albo Dicrossus filamentosus. Harem czyli 1 samiec i 3 samice ;)

Czemu polecasz delikatne pielęgniczki, zanim ktoś podał parametry wody? Nie widzę sensu. I nie ma szegoś takiego jak "agazissy", nie wiem co to.

 

Poczekajmy co napisze smogPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr chcesz dać do tego banika?

 

Rafi, wiemy że znasz dobrze nazwy polskie i łacińskie ryb, ale zanim zaczniesz dawać konkretne przykłady dowiedzmy się czym "dysponujemy".

Kolejne pytanie czy chcesz mieć rybki hodowane u nas czy może WF - odłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WF - odłów ze środowiska naturalnego

F1 - pierwszy odchów w niewoli

F2 - drugi odchów w niewoli.

 

Co do samego filtra się nie wypowiem, bo wychodzę z założenia że lepiej filtr kupić jakiś markowy z dobrym dostępem do części zamiennych np. uszczelek, wirników itp... części które nie podlegają gwarancji.

Od razu się nastaw że na pewno do jednego z koszy musi pójść torf.

 

Z dekoracji które będziesz potrzebował to liście dębu i szyszki olchy. Torf i szyszki spowodują też zabarwienie wody na herbaciany kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, poszukam i zainwestuje w markowy filtr . Nie pomyślałem ani przez chwile o dostępności części zamiennych, a sugerowałem się zakupem przez szwagra ,który go sobie chwali.

 

podejrzewam ,że WF jest dużo cięższe w stworzeniu idealnych warunków do życia dla rybek,

 

,a jeśli chodzi jeszcze o filtr to lampa UV w nim to bajer czy raczej rzecz potrzebna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...