Skocz do zawartości

choroby


Rekomendowane odpowiedzi

wlalem 15litrow wody demineralizowanej i zrobilem test odrazu PH7.2 po uplywie kilku godzin ponowi test czy sie cos zmienilo czy nie a nastepnym razem za kilka tygodni noge wymienic 40%wody i dolac reszte wody demineralizowanej czy to nie ma sesu?

o czy krewetki w akwarium sa potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz utrzymać niskie ph musisz przy każdej podmianie stosować wodę demineralizowaną, są specjalne kalkulatory które obliczają ile i na jaki zbiornik musisz jej dawać przy podmianie. Najlepiej gdybyś zainwestował w filtr RO on przerabia wodę wodociągową na demineralizowaną. Krewetki konieczne nie są, z resztą nie miały by miejsca bytu rybki by ci je zjadły.

 

tu masz link do przykładowego filtra RO

http://www.allegro.pl/item519705811_osm ... d_promocja.

 

Wodę podmieniaj w ilości 30 % co tydzień to podstawa funkcjonowania akwarium . U ciebie w razie wzrostu amoniaku lub azotynów oczywiście podmiana natychmiastowa. W ciągu 2 tygodni parametry powinny być już w normie. Wtedy tylko raz na tydzień lub 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białe klaczkowate plamy na gurami złotym, pozatym wszysko ok. temp 25'C średniotwarda woda. Co to może być?

 

Po opisie który wysłałeś mi na pw. Można parę chorób odrzucić, takich jak grzyby i choroby pasożytnicze ponieważ masz parę chorych ryb, a te choroby atakują zazwyczaj tylko pojedyncze egzemplarze. Więc jeśli zdjęcia nie ma to ja bym stwierdził że to w to flexibakterioza, taka choroba wywołana przez bakterie np . columnaris . Więc zastosuj Lek sera bactopur na tej, jednej najbardziej chorej rybie, oczywiście w oddzielnym zbiorniku. Za dwa dni zdasz relację, jak jej zdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chwile jade do sklepu po ten preparat, wieczorem go zaaplikuje, mam problem z innym zbiornikiem bo powróciłem do tego hobby 2 m-ce temu po 5 latach przerwy... ale może wystarczy większy słoik? te objawy w sumie sie nie rozwijają, ryby są aktywne,ale na moje nie powinno tego być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabijcie mnie, 8.01 nie dostałem tego preparatu w sklepie, pani proponowała jakiegoś tropicala na pleśniawke ale zrezygnowałem, popoł€dniu zadzwonili z pracy i efekt taki że dopiero dziś wróciłem do domu... na kilka godzin. w akwawszystko bez zmian, gurami ma te swoje białe kempki, wszystko pływa, rośliny rosną, dziś musze kupić tą SERE i zaaplikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

troszke mnie nie było...trzeba zmienić prace... ale podziele się z wami wiadomością że wszystko wróciło do normy(poza ślimakami) za aplikowałem srodek sera MYCOPUR. 3 dniowa kuracja tak jak w instrukcji(minimalnie mniejsza dawka) po kolejnych 3 dniach 15%podmiany wody węgiel aktywny do filtra na 4 dni, w tym czasie najbardziej chore gurami popływało w nadmanganianie potasu z apteki (jakieś 20min) no i spoko. są jeszcze ślady na ciele po tej infrkcji ale licze że wróci wszystko do normy, Dzięki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...