Skocz do zawartości

choroby


Rekomendowane odpowiedzi

150 litrow filter EHEIM2236 do leczenia uzywalem PROTOZIN wczoraj ostatni raz uzywalem tego leku wode pisza ze mam podmienic jednej czwartej po dwoch tygodniach akwarium mam kilka tygodni mam terz dwa plakostonomusy i kilka kiryskow do karmienia roslin uzywam naturafen natural plant system co2 plus plant gro plyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem testy ph7.6/nh3 5.0/no2 0.25/no3 5.0

I już znamy problem masz za dużo amoniaku w zbiorniku czyli rybki trują się własnymi odchodami. azotyny też są na poziomie śmiertelnym dla ryb, a wszystko to przez nie dojrzały zbiornik czyli za szybkie wpuszczenie ryb lub ryb jest za dużo .Dla neonów pH trochę za wysokie. powiem ci jak je obniżyć, ale to potem, najpierw zbiornik musi się ustabilizować. Na razie podmień 40 % wody w akwarium najlepiej na odstałą 24 h a jak takiej nie masz to odstaw wodę chociaż na godzinę. Następnie zbadaj ponownie NH3 i NO2 powinno trochę spaść. Napisz jakie wyszły ci wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten stan będzie trwał aż akwarium nie dojrzeje ,ale amoniak spadł to dobrze ryby powinny przestać zdychać. Mierz codziennie, a gdyby stężenie niebezpiecznie rosło - rób podmianę!około 30 % wody nie więcej Dziś już odstaw wodę. Oprócz tego możesz zrobić jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze - temperatura. Podniesienie temperatury przyspiesza rozwój bakterii. Podniesienie temperatury z 20°C do 30°C skraca czas podwojenia populacji bakterii Nitrosomonas do połowy, a bakterii Nitrobacter do ok. 2/3 (w obu przypadkach do ok. 15-16h). Po drugie, aby uniknąć możliwego podtrucia amoniakiem, obniż pH. Im niższe pH, tym więcej jonów NH4+ w stosunku do wolnego NH3 (postać toksyczna). pH można obniżyć dolewając wody demineralizowanej do akwarium więc odlej 20 l wody z akwarium dolej 10l wody demineralizowanej wymieszaj i do akwarium.

Teraz w paru słowach wyjaśnię ci co się stało w twoim zbiorniku. W początkowym okresie dojrzewania stężenie amoniaku rośnie, aż do maksimum, zwykle 7-10 dni od założenia zbiornika. Dopiero wtedy stężenie azotynów osiąga mierzalny poziom. W kolejnym etapie stężenie amoniaku maleje, a azotynów rośnie, aż do maksimum (zazwyczaj 2-3 tygodnie), po czym zaczyna spadać. Jak stężenie azotynów spadnie do poziomu niemierzalnego (umownie - do zera), można wpuszczać rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro to zrób. Nie lej do akwarium żadnej chemii bez potrzeby. Powodzenia w akwarystyce jak by co to pisz.

 

Woda destylowana jest droga i mało dostępna. Chodzi mi o wodę demineralizowaną taką do żelazek lub do akumulatorów ogólnodostępna . Te dwie wody dużo od siebie się różnią, lecz nie będę tego teraz tłumaczył bo nie ma takiej potrzeby.

Środki typu ph minus to jest mocno rozcieńczony kwas. Można obniżać pH kwasem, lecz myślę że nie chcesz się w to bawić. A jak chcesz to mogę ci opisać.

 

Na razie rób tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj robilem test wody ponownie i PH 7.5 / NO3 0/NH3 0/NO2 0 a jak moja kolezanka malzonka wroci zpracy to ja smaruje po wodę demineralizowaną i robie zgodie z instrukcia od Ciebie imam pytanie co do soli bo wczorj wyczytalem ze powino sie dodawac soli do zbiornika dziekuje jeszcze raz za pomoc rybki przestal zdychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...