Skocz do zawartości

POMOCY!! MAM POWAŻNY PROBLEM Z AKWARIUM!!


Marcin!991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

 

Mam bardzo poważny problem z rybkami w akwarium. Dziś rano zdechł sterlet i trzciniak. Przed chwilą jeden z glonojadów.

 

Akwarium mam teraz odkryte, filtr pracuje. Czy to wina tego, że niemam napowietrzacza? Bo w nocy akwarium było zamknięte a filtr wyłączony. Czy mogły się udusić? Może to jakaś choroba? Bo dużo wcześniej miałem bojowniki samca i samice ale mi zdechły na pleśniawke. POMÓŻCIE! Jestem początkującym akwarystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęcia. To jest akwarium 40x25x25 25 litrów. mam w środku sam piasek naturalny, miałem jeszcze korzeń który szlifowałem i gotowałem w roztworze soli tak jak czytałem na tej stronie. Mam tam welonke suma rekiniego pyszczaka albinosa i 3 glonojady. teraz tylko dwa bo jeden się przekręcił. no i mialem tego sterleta i trzciniaka ale tez się przekręcili. wode wymieniłem uzdatniłem odleżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem orłem,ale się też wypowiem.Masz straszną zupę rybną w akwa i przede wszystkim dlatego Ci umierają.

Welon-od 80l w górę.

"Glonki"-nawet więcej.

Pyszczaki to zupełnie inny biotop.

Wodę się podmienia,a nie wymienia.

Moja propozycja to oddać wszystkie ryby,póki jeszcze żyją,poczytać na forum o zakładaniu akwa od początku,o obsadach do Twojego litrażu i dopiero wtedy brać się za akwarium.I nie słuchać tego co mówią sprzedawcy,bo oni chcą sprzedać i w nosie mają co się stanie z rybami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to delikatnie mówiąc masz problem. ;)

Nie chce kupić welonki, próbuj raczej oddać ryby niż sprzedać. ;)

W Krakowie jest kilkadziesiąt zoologicznych, gdzieś muszą przyjąć Ci te ryby...

Gdy masz coś dodatkowo do napisania, a Twój post jest ostatni w temacie to używaj opcji edytuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że sterlet i trzciniak mi zdechły bo nie miały powietrza

 

słuchajcie mam pokarm dla glonków.firmy tropical green algae wafers. tak to się zwie. może to szkodzi rybom? bo glonki tego za bardzo nie jedzą. to się rozpuszcza jakos w wodzie?

 

edytuje. to moge ci dac za free. :D niewiem co zrobic. cos musze wymyslic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, wydaje Ci się. ;)

Zbrojniki należy wcześniej przyzwyczajać do takiego pokarmu. Nie zjedzone tabletki po paru dniach zaczną gnić.

Poza tym masz za małe akwarium na te ryby...

 

Za free też nie chce, nie mam warunków do ich hodowli. ;)

Szukaj po sklepach gdzie je możesz oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...