Skocz do zawartości

[48l] Roślinne RESTART 10.10.2011r str. 7!


Emet Brown
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

NA POCZĄTKU BYŁO TAK :)

 

Witam oto powstało jak narazie w fazie poczatkowej (ma 3h) i gotowe na lekkie modernizacje lub ulepszenia..

 

czekam na opinie i pomysły.... tylko spokojnie to moje pierwsze akwarium....

 

Dołączona grafika

 

Akwarium ma teraz okres przejściowy... około 2 tygodni zanim wpuszczę zwierzynę :D

 

Wiadro 54L

 

Mechanic:

Filtr Turbo N 550

Czajnik Elite 50W

Słońce 15W (0,28 W/l)

 

Life Flora:

Hydrilla Verticillata

Echinodorus Osiris

Lilaeopsis Nowozelandzki

Nurzaniec

...i jedna niezidentyfikowana ;)

 

Life Fauna:

2 Prętniki Karłowate

4 Mieczyki

2 Molinezje

2 Danio Tęczowe

2 Gupiki Pawie Oczko

 

Temperatura 25,5 - 26,5 st C (teraz 27 - 28)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawsze mi się wydawało że do trawniczka jest potrzebne leprze oświetlenie od standardowego, a jakoś wątpię żeby ta pokrywa była przerobiona. Rafa9, zanim coś takiego poradzisz zacznij może albo o dopytanie się o dokładny sprzęt jaki jest używany w tym akwarium (także oświetlenie) a potem jakie rośliny dać, bo jak na razie to gość zakupi języczki, po 2 tygodniach mu zginął i będzie następny problem - dlaczego.

 

Emet Brown - dostosuj temat do regulaminu tak jak radzi Atreyu. W tedy będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę czekałem z wystartowaniem.. nie widziałem sensu stawiania pustego baniaka... aż w końcu nadszedł ten dzień i dokupiłem resztę rzeczy i powstało.... teraz troszkę pielęgnacji i...

 

...a co do światła to sporo roślin nie potrzebuje więcej wat niż mam... wiec na razie pozostanę przy tym co mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka obsade chciałbym mieć :) zobaczymy co z tego wyjdzie....

 

Prętnik Karłowaty 2+1

Razbora Klinowa 10 lub Neonki 10sz

kiryski pstre lub panda ok 5-6

cierniooczek 3

 

moze macie troszke inny pomysł?

 

a czy to normalne ze część liści obumiera podczas zmiany baniaka (sklep a teraz w moim) i moze ta temperatura... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z reguły to normalne gdyż 90%roślin w sklepach to emersy czyli rośliny z upraw nadwodnych.teraz muszą sie zaaklimatyzować do uprawy submersyjnej- podwodnej.często jest tak że obumiera prawie cała roślina i dopiero wtedy odrasta, czasem jest tak, że wydajesz sporo kasy na rośliny a po 2tyg. nie ma już czego ratować.i nie jest to wina temperatury jaką masz w akwa.dlatego bardziej opłaca się kupować rośliny po pierwsze na allegro od osób prywatnych lub na forum od prywatnych osób gdzie masz pewność że rośliny są z uprawy podwodnej a po drugie jest to rozwiązanie o wiele,wiele tańsze.

 

co do obsady to nie wypowiadam się gdyż każdemu co innego się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do obsady to nie wypowiadam się gdyż każdemu co innego się podoba ;)

Tu nie chodzi o to czy się podoba, tylko czy ryby są odpowiednio dobrane [gatunkowo i ilościowo] do danego akwarium. ;)

 

Z tego co piszesz:

- harem prętnika

- ok 10 neonek/razborek

- 6 kirysków panda, lub pigmej - pstre rosną za duże

Tyle wystarczy ;).

Na cierniooczki już raczej nie ma miejsca, poza tym powinno ich być więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mucios gracias :) jutro dostane testy i pierwszy raz badanie parametrów wody :) ciekawe co mi pokażą czarodziejskie paski :)

 

PS. szukam czegos "trwardego" (żeby filtr tym nie majtał) na tył akwarium ... moze cos polecicie... cos co potrzebuje mało światła ;) może żabienica blehora albo amazońska??

 

PS.2. A powiedzcie mi czy dobrze rozpoznałem ta roślinkę którą mam z lewej s strony przed filtrem... czy to Echinodorus Ozelot???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie... niedawno wpuściłem pare rybek (ze starego akwarium) ... oczywiście wszystkie do wymiany... a wyglada teraz tak:

 

Filmik 1

http://www.youtube.com/watch?v=_dwfWb-nSvY

 

Filmik 2

http://www.youtube.com/watch?v=9z2Dm-BmsDE

 

Na razie takie krótkie ale zawsze coś :)

PS. Jak ktoś jest z Olsztyna to chętnie się wymienię na inne rybki lub oddam za niewielka opłatą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...