Skocz do zawartości

wyłaczanie napowietrzacza na noc


Rekomendowane odpowiedzi

To po co ci napowietrzacz ? Dla dekoracji ?

Właśnie tak.Taka kurtyna powietrzna bardzo fajnie wygląda a i kamień też nieźle.Poza tym np. u mnie pompka nie napowietrza bo też w nocy było głośno przez te bąbelki więc żeby nie wyłączać filtra kupiłem brzęczyk i jest git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami radzi się włączanie dodatkowego napowietrzania w nocy, gdy w dzień podawane jest CO2. W innym wypadku napowietrzacz jest zbędny, gdyż filtr doskonale sobie radzi (zwłaszcza gdy podłączona jest deszczownia). I nie potrzebne jest tutaj puszczanie przez filtr bąbelków- wystarczy aby tafla wody była mocno poruszana przez wodę wypływającą z filtra, bądź deszczownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy filtr powinien chodzić 24h/dobę?

Mam dość skromną obsadę (na razie):

3 gupiki, dwa kiryski pstre. Do tego 2 gałązki bakopy, 1 moczarki, i koszyczek strzałki...

Akwarium ma pojemność ok 54 litrów.

 

Co sądzicie o wyłączaniu na noc filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinien chodzić 24/h i nie chodzi tu o napowietrzanie tylko o bakteria w filtrze.Oczywiście zdania są podzielone na ten temat jedni twierdzą że bakterią nic nie będzie inni że zginą,ale jeśli filtr ci nie przeszkadza to lepiej nie wyłączać bo wiele się na tym nie zaoszczędzi a można stracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci bardzo za pomoc :)

Rozjaśniłeś mi sprawę :)

Mam dokładnie ten filtr: http://www.futrzakowo.pl/index.php?prod ... od_id=1829

więc nawet kwota będzie niższa niż tak, którą mi wyliczyłeś ;)

 

Dzięki za pomoc i wyrozumiałość - jestem świeży, moje akwa ma drugi dzień ;)

 

 

znalazłem cene za za 1 kWh. Jest to 0,32 zł

Czyli za miesiąc ciągłej pracy filtra zapłace ok 1 zł - śmieszny pieniądz a rybkom lepiej ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie filrt kreci wode 24h/d( tak jak u wszystkich chyba) ale w nocy otwieram napowietrzanie bo jak nie to rano rybki łapią powietrze na powierzchni.... rośliny w nocy również pobierają w nocy tlen z wody, produkują gdy mają światło.... oczywiście wszystko zależy od obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie filrt kreci wode 24h/d( tak jak u wszystkich chyba) ale w nocy otwieram napowietrzanie bo jak nie to rano rybki łapią powietrze na powierzchni.... rośliny w nocy również pobierają w nocy tlen z wody, produkują gdy mają światło.... oczywiście wszystko zależy od obsady.

Czy kolega wie coś o fotosyntezie a dokładniej o jej fazach.

 

1 FAZA jasna - roślina pobiera CO2, związki mineralne i substancje odżywcze, magazynuje energię pobraną ze światła słonecznego w komórkach fotoaktywnych.

 

2 Faza ciemna - roślina produkuje sobie substancje odżywcze, oraz powstaje produkt uboczny czyli tlen.

 

WIĘC JAK MASZ ŻYWE ROŚLINKI W AKWARIUM TO NOCĄ NIE TRZEBA WŁĄCZAĆ NAPOWIETRZANIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam osobno filtr wew i napowietrzacz. moj filtr ma funckje napowietrzania, ale chodzila cienko i glosno wiec kupilem napowietrzacz. 2 wezyki, kamien napowietrzajacy i wszystko ok. filtr mi dziala 24 h. napowietrzacz wylacza sie ( mam zwykly wylacznik czasowy, okolo 20zl a chodzi jak nowoczesny komputer :D ) razem z pokrywa. chodzi mi pokrywa i brzeczyk od 7 do 22. a grzalka i filtr 24h. pozdrawiam serdecznie. pytania? gg-3088552

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...