Skocz do zawartości

Biotop 54l Azja


Gott
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

proponuje bojownik + 3 samiczki, akwarium "zarośnięte" raz, że bojowniki tak lubią dwa krewetki będą się miały gdzie chować bo inaczej skończą jako danie główne :zamieszany:

krewetek daj z 20 szt.

Z bocji w tym zestawieniu bym zrezygnował.

Co do reszty obsady zacznij od tego, a potem przemyśl, czy będzie potrzeba coś dokładać i w jakich ilościach, nie staraj się od razu zapełnić rybami całego zbiornika bo potem ma to najczęściej opłakany skutek i możesz mieć zestaw rybek który a ni tobie nie będzie odpowiadał a i rybki nie będą się dobrze czuły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.. może nie wyraziłem się do końca klarownie... Pytam jakie ryby będą zajmowały się porządkowaniem akwarium w stylu - w mojej Ameryce affinisy + kirysy robią swoje... A tu nic takiego nie będzie i nie jestem co do tego przekonany...

yyyy zdajesz sobie sprawę że więcej srają niż sprzątają? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z tego że kiryski zapieprzając po dnie wzburzają te swoje i cudze gówna które w konsekwencji szybciej wpadają do filtra. Dzięki między innymi temu nie mam problemów ani z parametrami, ani z glonami i w ogóle zbiornik dobrze funkcjonuje. Już zupełnie abstrahując od tego że mam zamieszkałą strefę przydenną... Ale to taki offtop...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Do sprzątania to może cierniooczek (piskorek) Myersa? tak 2-3 sztuki chociaż akwa trochę małe na taką ilość a rybka jest stadna. Szkoda że nie lubisz ślimaków bo Brotia Pagodula pasowałaby do biotopu a ślimor spory i coś zawsze z dna posprząta, zwłaszcza roślinne szczątki. Dobrym sprzątaczem są też krewetki filtrujące - A.moluscensis u mnie mniej filtruje a więcej zasuwa po dnie i żre reszki. I pasuje do biotopu Azja - Indochiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dno 4-5 cierniooczków, główny gatunek bojownik + harem... Nic więcej za mały zbiornik. Do tego gęsta obsada roślinna, aby samiczki miały gdzie odpoczywać... W razie tarła masz szansę odłowić młode ze zbiornika głównego... Jak wpyścisz inne gatunki, np. razborę klinową, to obok przerybienia, zeżrą młode bojki (jesli się dochowasz czego Ci życzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...