Jump to content

Duża krewetka


 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanie. Otóż w sobotę byłam w sklepie zoologicznym i zauważyłam 2 raki. Po bliższym przyjrzeniu to wcale nie były 2 raki tylko jeden to był rak a drugi to była krewetka. Myślałam, że krewetki są malutkie takie najwyżej 4 cm. A ta miała gdzieś z 8 cm. Walczyła z rakiem. Niestety zapomniałam się zapytać jaka nazwa była tej krewetki. W tym sklepie będę w piątek i będę planować ją kupić tylko musze się cos o niej dowiedzieć. Czy spotkaliście się już z taką dużą krewetką ? A może więcej jest gatunków dużych krewetek ?

Bardzo bym prosiła o jakąś odpowiedz, a jak nie będziecie wiedzieli to nie szkodzi pójdę na żywioł bo w moim zbiorniku to tylko taka duża krewetka by się uchowała bo małe by zostały natychmiast zjedzone.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widzę przypomina mi tą Stenopus spinosus. I doczytałam się, że to krewetka słonowodna ? Tak czy siak nie zamykajcie tematu. W piątek albo nie długo dowiem się nazwy i wtedy wrócę do tematu. Dziękuję ci Red Eye za pomoc. ;)

Link to comment
Share on other sites

Miałam numer tego sklepu zoologicznego i mi powiedzieli, że ta krewetka nosi nazwę Macrobrachium. Czy ktoś te krewetkę hoduję ? A ja postaram się coś o niej też samemu znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam sobie o tej krewetce macrobrachium i musze przyznać, że mnie trochę przeraziła. Agresywna i terytorialna. Żywi się mięsem ? To, to nie jest jak zwykła krewetka żywiąca się glonami i resztkami opadającymi na dno ? A jak się w sklepie zoologicznym cos o niej pytałam to mi powiedzieli, że jest wszystkożerna. Będę musiała się zapytać jeszcze co oni jej dają dokładnie do jedzenia. Aha i czy taka krewetka ma na tyle mocne szczypce by mogła by mi uszkodzić którąś z moich ryb ? Bo tego się nie doczytałam.

Link to comment
Share on other sites

Musiałabyś się dowiedzieć jaki to dokładnie gatunek, bo jedne nie są agresywne, a drugie pożerają ryby ;)

 

Macrobrachium mirabile- nieagresywna

Macrobrachium lanchesteri- mało agresywna

Macrobrachium assamense- może mieszkać z rybami, jednak nie znalazłam nic o przykładowej obsadzie.

Macrobrachium rosenbergii- zje wszystko, ryby, krewetki, nawet raki ;)

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam sobie te krewetkę i siedzi sobie za korzeniem i jest grzeczna. Nie mogę jej zdjęcia zrobić, bo ciągle siedzi w ukryciu. Ale wygląda mniej więcej tak.

 

Dołączona grafika

 

Ma dokładnie takie same szczypce wiec myślę, że to samiec.

Pytałam się jaki dokładnie to gatunek to powiedział gość, że nie wie, ale wydaje mu się, że to Lanchesteri, albo Assamense.

Jak uda mi się zrobić foto to je tu wstawię, ale jak na razie bez powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się w końcu zrobić zdjęcie mojej krewetce. Zdjęcie jest robione komórką, dlatego jest kiepskiej jakości. Czy teraz już można stwierdzić jaki to gatunek dokładnie ?

 

Dołączona grafika

 

Przepraszam za posta pod postem.

maziama: Może być post pod postem jeśli między napisaniem jednego i drugiego upłynęły 24 godziny. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ona ma 8 cm.

Kosztowała najpierw 50 zł a potem zrobili promocje na 25 zł i wtedy się załapałam.

Niestety mieszkała tam z rakiem i rak obciął jej szczypcami jedno ramię to najdłuższe. I teraz mam pytanie czy to ramię odrośnie ? Bo w sklepie zoologicznym zapewniali, że tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zrzuciła drugą wylinkę i jest teraz ogromna. Sama w sobie bez czułek ma około 14 cm długości plus szczypce, które mają około 7 – 8 cm długości. Zjadła mi 2 kosiarki. Bagrowi obcięła wąsy i ducha pociachała. Ma tą swoją płachtę falistą pociachaną tak że przypomina firankę. To chyba nie był dobry pomysł kupowanie tej krewetki. I chyba jednak nie jest to Lanchesteri. :(

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...