Skocz do zawartości

Pielęgnice.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podłoże piaszczyste, korzenie, pnie, otoczaki...

 

130x40x50cm

 

na oku:

 

p. zebra

p. ellioti

a. błękitna

a. pomarańczowopłetwa

p. meeka

z. niebieski

 

i myśl - połączyć 2-3 gatunki razem.

 

plany są takie:

 

a) 1+1 a. pomarańczowopłetwa, 2+2 p. meeka, 2+4 z. niebieski

b) 1+1 a. błękitna, 1+1 p. zebra, 2+2 p. meeka, 2+4 z. niebieski

c) 1+2 p. ellioti, 1+1 a. pomarańczowopłetwa, 2+4 z. niebieski

 

oczekuję wypowiedzi złożonych i konkretnych, bo zdaję sobie sprawę z problemowości połączenia w/w gatunków. mimo to liczę na opinie tych którzy łączyli te gatunki bądź mają inne ciekawe propozycje idące w tym kierunku pielęgnic. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany są takie:

 

a) 1+1 a. pomarańczowopłetwa, 2+2 p. meeka, 2+4 z. niebieski

b) 1+1 a. błękitna, 1+1 p. zebra, 2+2 p. meeka, 2+4 z. niebieski

c) 1+2 p. ellioti, 1+1 a. pomarańczowopłetwa, 2+4 z. niebieski

Połączenie ryb agresywnych (zebra,pomarańczowopłetwa) z mniej agresywnymi (meeka,błękitna) może wydawać się ciężkie. Nic bardziej mylnego !

 

Wielu hodowców z powodzeniem trzyma np. Salvini z a. błękitna, pewnie ciekawi Ciebie jak to możliwe?. Otóż agresje trzeba rozłożyć,jak ?Jak się ma warunki,to można się skusić na 3 pary pielęgnic,agresja dominujących ryb jest rozkładana na 2 pozostałe pary :) Proste , nie ?

 

A teraz do rzeczy,proponowane przez Ciebie obsady ogólnie są ok, ALE

 

1.Zbrojniki niebieskie - po co taka ilość ? nie wolisz np 1+1 i ew. dodać jeszcze inną rybe denną ? np. kiryśniki ?

 

2.w obu propozycjach (a i b) piszesz o 2 parach meek , dlaczego ? aż tak Ci się bardzo podobają ? nie chcesz czegoś innego zamiast 1 w/w pary ryb ?

 

3.Dlaczego chcesz elioty trzymać w haremie ? je można trzymać jak pozostałe pielęgnice - w parach

 

Ja proponowałbym tak*:

 

1+1 Pomarańczowopłetwa

1+1 Zebra

1+1 Meeka

 

*- proponuje tylko obsadę z pielęgnic,ryby denne , to sam zdecydujesz czy wolisz same zbrojniki , czy w/w kiryśniki :)

 

A tak na koniec spytam :)

Dlaczego tylko te pielęgnice masz na oku ?

Co z cudownym Dempseyem (niebieskołuską) Salvini ? Innymi akarami ? Tych ryb nie chciałbyś mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad uaru, heros efasciatus, ale zbiornik za mały :) więc postawiłem na mniejsze pielęgnice 2-3 gatunki. 1 bylby zbyt monotonny. meeki są fajne, ale to po prostu luźna propozcja z dwiema parkami. miodowe też są niezłe ale zeżrą mi sałate w akwarium. a salvinii nie widziałem od daaawna nigdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dostałem okazyjnie 4 szt [2 pary] meek. są na tyle małe że jeszcze tydzień jak popływają z neonkami to nic się nie stanie. W przyszły weekend noszę się z zamiarem restartu i zmiany aranżu. Tak się zastanawiam nad resztą obsady. Czy wziąć jeszcze tylko akary pomarańczowopłetwe, czy akary błękitne + zebry i mieć 3 gatunki. do tego myślę o czymś na dno, i też powstaje pewien dylemat. czy zostać przy samych zbrojnikach, czy może dokupić jakieś kiryśniki. Pytanie co by było najlepiej opancerzone przed atakami pielęgnic, a zależałoby mi na naturalnym środku antykoncepcyjnym, bo nie nastawiam się na rozmnażanie i hodowlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dostałem okazyjnie 4 szt [2 pary] meek. są na tyle małe że jeszcze tydzień jak popływają z neonkami to nic się nie stanie. W przyszły weekend noszę się z zamiarem restartu i zmiany aranżu. Tak się zastanawiam nad resztą obsady. Czy wziąć jeszcze tylko akary pomarańczowopłetwe, czy akary błękitne + zebry i mieć 3 gatunki. do tego myślę o czymś na dno, i też powstaje pewien dylemat. czy zostać przy samych zbrojnikach, czy może dokupić jakieś kiryśniki. Pytanie co by było najlepiej opancerzone przed atakami pielęgnic, a zależałoby mi na naturalnym środku antykoncepcyjnym, bo nie nastawiam się na rozmnażanie i hodowlę.

Do 2 par meek weź już akary błękitne i zebry :)

Lepiej kiryśniki - lepsze pancer ryby , i wyżrą ikrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, więc tak, obecnie posiadam 4 szt. P. Meeka i parę Z. Niebieskiego. Nie jestem jeszcze pewien na 100% ale już na 70% docelowa obsada wśród ryb pielęgnicowatych będzie następująca:

 

1+1 P. Salvini

1+1 P. Zebra

1+1 P. Meeka

 

czyli... Wody Gwatemali. A więc jeden biotop. :) Teraz pozostaje problem z dopasowaniem czegoś przydennego i pancernego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Prześledziłem waszą dyskusję na temat pielęgnic, zwłaszcza chodzi mi o akarę pomarańczowopłetwą i mogę tylko dodać, że jest to ryba bardzo agresywna wobec innych ryb jak i swojego gatunku.Niedawno byłem świadkiem zachowania tych ryb w czasie tarła-masakra.Wszystkie ryby porozganiane po kątach podłoże przekopane niemal dziura na dziurze roślinki pływały na wierzchu -tragedia.Podczas podmiany wody doszło do tego,że obawiałem się włożyć ręki do akwarium.A dodam do tego,że moje akary mają tylko około 14cm.Kupując je sprzedawca zapewniał mnie ,że jest to ryba spokojna nadająca się do chowu z innymi rybami.Nic bardziej mylnego, na początek straciłem pięknych 5 skalarów,nie miały się biedaki gdzie schować bo były za duże.Także radziłbym się dobrze zastanowić nad hodowlą tych wojowniczych, ale bardzo pięknych ryb. Tak było u mnie,może coś przegapiłem, czegoś nie dopilnowałem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...