Skocz do zawartości

Krewetkarium 30L jaki filtr kaskadowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie jaki filtr kaskadowy nadal by się do 30litrowego krewetkarium? Wymiary baniaka to 30x30x35cm (ShrimpSet od AquaEl'a). Zastanawiałem się nad wyborem AquaEl FZN-1 i Hagen Aqua Clear mini (20). Zależy mi, żeby był cichy będzie pracował w sypialni dziecka, ale tez wydajny i bez awaryjny. Dobrze by było gdyby miał spora komore na media filtracyjne i wylot z filtra nie zajmował dużo miejsca z uwagi na pokrywe (ShrimpSet'u), ktora i tak muszę dociac żeby można było założyć kaskade.

 

Dodam tylko ze mam spore doświadczenie z akwarystyka ok. 10 lat tyle ze nie miałem nigdy stycznosci z filtrami kaskadowymi i dlatego kieruje to pytanie do Was drodzy Uzytkownicy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie się nadają, ja bardziej polecam kaskady z serii fzn [do tego akwa oczywiście fzn1].

Jak chodzi o poziom głośności to są praktycznie niesłyszalne - mam akwarium obok łóżka i nie narzekam. Poza tym wizualnie [zdanie subiektywne] ładniejsze niż konkurencja - no i polski produkt ;)

 

Oczywiście nie możesz zapomnieć o jednej rzeczy o której nikt tu nie wspomniał.

Niezależnie jaką kaskadę kupisz to powinieneś sobie sprawić jakiś pre-filtr bo może Ci wciągać krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że na wlot trzeba założyć pre-filtr. Mam już jedno krewetkarium 40L, tyle że z filtrem wewnętrznym (AquaEl FAN-1 Plus + deszczownia). Ta 30-stka ma być ozdobą w pokoju mojego młodszego brata oraz ma pełnić rolę ekhm "telewizora", żeby od uzależnić małego od tych wszystkich durnych bajek itp.

 

Co do tego, że produkt Polski to wiem, choć w sumie i tak we wszystkich moich akwariach stosowałem w zasadzie trzy firmy (sprzęt - AquaEl i Hagen, pokarmy - Tetra).

 

A jak jest z komorą filtracyjną w przypadku FZN-1/Aqua Clear'a 30? Mieszczą dużo wkładów?

 

W Hagenie przekonuje mnie tylko umiejscowienie rurki zasysającej (nie jest na środku tak jak w FZN), chociaż i tak zapewne filtr będzie założony na środku szyby (plastikowe kątowniki, na których opiera się szybka-pokrywka są w narożnikach baniaka) więc nie zrobi to zapewne większej różnicy.

 

Co do rurek zaciągających wodę to mają one regulowaną długość w obu filtrach?

 

Zapytam jeszcze tylko co polecilibyście żeby stosować jako media filtracyjne w krewetkarium? Dotychczas w FAN'ie nie stosowałem nic oprócz gąbki (bo się nie da, no może wata), ale może warto byłoby włożyć jakiś torf lub żwirek amonowy, bądź ceramikę - tak jak robi się to w kubełkach?

 

Dziękuję za poprzednie odpowiedzi i czekam na kolejne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fzn-2 i aqua clear 200 i w tym przypadku fzn- ma dużo więcej miejsca więc podejrzewam ze fzn-1 też będzie miał więcej

Co do wkładów to jak będziesz miał pre filtr z gąbki proponuje cały pojemnik zasypać ceramiką (najlepiej potłuc ją jeszcze młotkiem zeby więcej weszło :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rurek zaciągających wodę to mają one regulowaną długość w obu filtrach?

w FZN-1 rurka nie jest regulowana ale to jedyna "wada" tego produktu

jest naprawdę cichy i wydajny, ma dwa koszyczki sporej pojemności

u mnie w jednym jest ceramika (z góry i z dołu obłożona gąbką) a w drugim firmowa gąbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...