Skocz do zawartości

jaki filtr wewnętrzny do akwarium 160-180l?


mich
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To moj pierwszy wpis na tym forum! Zamierzam kupić akwa 100x40x45cm chcialbym zamontowac w nim filtr wewnętrzny z napowietrzaczem lub deszczownia! mam akurat taką wnęke w ścianie która nie pozwala mi na zamontowanie innego rodzaju filtra! proszę o pomoc w dobraniu odpowiednio dobrego sprzętu! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do sklepu akwariowego sprzedawca poradzi.

Wszystko tylko nie to! ;)

Z moich doświadczeń ze sprzedawcami w sklepach zoologicznych wynika że lepiej już poradzić się wróżki niż typowego sprzedawcy. ;)

 

Ile masz miejsca po bokach akwarium?

Masz miejsce pod nim albo obok tej wnęki?

 

Raczej nie widzę w 160-180l samego filtra wewnętrznego [też planuje założyć akwarium tej wielkości]. W twoim wypadku kubełek byłby najlepszym rozwiązaniem. Bardzo dobra filtracja i do akwarium dochodziłyby tylko węże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstepnie myslalem o HAILEA BT 1000 FILTR WEWNĘTRZNY 90-360L 1000l/h!!! nie wiem czy to jest dobry pomysl!!!! nie moge wstawic fotki bo jakis blad wyskakuje

 

edit:

 

ahaed wspomniales cos o jakims sposobie sump!!! mozesz przyblizyc ten temat

 

ahaed: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstepnie myslalem o HAILEA BT 1000 FILTR WEWNĘTRZNY 90-360L 1000l/h!!! nie wiem czy to jest dobry pomysl!!!! nie moge wstawic fotki bo jakis blad wyskakuje

To nie najlepszy pomysł ;)

 

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o ... s=1&q=sump

Cała pierwsza strona to opisy działania i poradniki jak zbudować, to trochę Ci przybliży temat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Według mnie, najczytelniej jest to opisane tutaj: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... racji.html .

Sump nie zajmuje miejsca w akwarium, daje bardzo duże złoże biologiczne. Dodatkowo możesz do niego dać grzałkę, nie masz jej wtedy w akwarium. Poczytaj na spokojnie i przemyśl to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi koledzy czy mam sie jeszcze ludzic ze urzadze sobie to akwarium czy mam sie nastawiac na mniejsze!!! jest jakas szansa ze ten filterek wewnetrzny sobie poradzi????

Moim zdaniem w 160-180l wewnętrzny nie wystarczy ;)

 

Możesz kupić sobie 128l [80x40x40] i np. kaskadę FZN3 - przy mniejszym akwarium spokojnie się zmieści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamakwarum.pl, tak się uparłeś na ten kubełek jak byś miał w tym jakiś interes :P

 

mich: pytanie gdzie stoi akwarium, sypialnia, kuchnia salon? Czy możesz pozwolić sobie na postawienie kubełka na podłodze bez psucia wizualnego pomieszczenia. Jeżeli tak, to jak najbardziej inwestuj w kubełek a jeżeli nie to masz problem :). Teoretycznie widuję się dwa filtry wewnętrzne przy większych litrażach, ale nie jest to za dobre rozwiązanie (no i trzeba co tydzień, jak nie lepiej, czyścić oba filtry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam interesu :)

 

Nie chce żeby kolega kupił mniejsze akwa a później żałował. A sami przecież wiemy że filtr kubełkowy to najlepsze rozwiązanie w dużym baniaczku;)

 

edit:

 

Jeśli ma to być awka we wnęce to rzeczywiście powinno wypełniać ją całą. podaj wymiary wnęki to ci może aukcje zaproponuję w której na zamówiony wymiar robią ale chyba to 140l tylko :)

 

ahaed: edytuj posty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...