Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie glonka ^^


Zapaleniec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mój glonojad zachowuje się bardzo dziwnie, nie wiem czy Mi w to uwierzycie, ale glonek atakuje inne rybki (Brzanki brokatowe oraz Razbory klinowe), a gdy sypię jedzenie to podpływa pod powierzchnię i zjada wszystko rybką. Jestem sfrustrowany, czy sądzicie że mam go oddać ? Proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jeśli już go nazwałes zbrojnik to spoko,nie wnikam.

ten cudak ewidentnie wykazał się inteligęcją zdobywając pokarm w taki sposób.

moje stare już osobniki tak robiły jak już im zieleninka przestała wystarczać.

po pierwsze już za leniwy na inny pokarm.np: by go sobie zeskrobać

i po drugie za duży by się drobinkami najeść.

ja bym go rozmrożonymi kawałkami mintaja czy czegoś takiego podkarmiała by sobie szarpał tylko własny i syty kawałek. odnośnie tego szaleństwa to zdaje się pilnować terenu i skutecznie odpędza wszystko co podpływa pod ten kotnik.

jeśli to jest kotnik bo tak to białe wygląda.

jemu wolno wszędzie pływać ale innym nie można w jego rewir.

a tak abstrachując: wyglądało to jak fragment ataku rekina w filmie "szczęki".

zgłodniał i poluje... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po litrażu sądzę że to tylko ancistrus i nie wsadziłeś tam gibbicepsa chyba?Takie zachowanie to nic śmiesznego ryba jest po prostu głodna.Już tak nie raz było przychodzi znowu znajomy po dwóch tygodniach do mnie z zamiarem kupna rybek i stwierdza że te glonojady co są u mnie są połowe większe niż u niego te co niedawno bra łnic nie podrosły a na pytanie co im daje? słyszę no glony jedzą.

Młode osobniki owszem preferują pokarm roślinny ale tylko w teorii więc staraj się podawać pokarm odpowiedni i na dno,czy na noc by nie musiał przeganiać innych ryb by coś zjeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...