Skocz do zawartości

Szeregowe podłączenie dwóch zewnętrznych


krzysiek_s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wystarczy, ze połączysz je szeregowo? Jeżeli wystarczy to w pierwszej kolejności daj mechaniczny a w drugiej biologiczny. Wtedy możesz bez obaw czyścić mechaniczny kiedy tylko CI się podoba. A biologicznego specjalnie nie trzeba otwierać. Może raz na rok, żeby sprawdzić czy wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A wg Ciebie nie ą podłączone szeregowo?

Zrobiłem dodatkowo bypass żebym odłączając mechaniczny (pierwszy filtr 2217) do czyszczenia, nie musiał odłączać całego układu (działa tylko biolog). W czasie normalnej pracy filtrów zawór ten jest zamknięty a na czas czyszczenia mechanika otwierany.

Zaznaczyłem obiegi wody - normalna praca oraz podczas czyszczenia.

post-5366-1368515916934_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co podłączać dwa sprawne filtry szeregowo ;>

 

tak się robiło jak w jednym głowica nie działała to drugi pompował a ten służył jak złoże tylko

 

jak masz dwa działające eheimy to podepnij je niezależnie i też będzie kryształ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamierzam połączyć ze sobą dwa filtry zewnętrzne, jednak przed zakupem dodatkowych elementów (zawory trójniki itp..) prosiłbym aby ktoś bardziej doświadczony w tym temacie rzucił okiem na mój schemat i ocenił poprawność podłączenia.

Dzięki

Mam tylko jedno pytanie - po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co podłączać dwa szeregowo?

Tylko 2 węże biegnące za akwarium, tylko 2 rurki (wlot i wylot) zamiast 4. Nie muszę stosować prefiltra na biologu. Chciałbym dodać iż nie mam żadnej rośliny w akwarium i ciężko jest zamaskować każde urządzenie kamieniami nie pogarszając cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja jestem zwolennikiem jak najmniejszej filtracji bo uwazam, ze wzmozona filtracja kompletnie nic nie daje. Jednak nie dotyczy to filtracji mechanicznej bo ta im lepsza i im czesciej czyszczona sprawia ze w wodzie jest mniej drobinek oraz mniej rozkladajacych sie substancji i tym samym mniej NO3/PO4 i moga byc rzadsze lub mniejsze podmiany wody.

zacytuje moją dziewczynę której to przeczytałem

co za de**l... (trzy kropki oznaczają zniesmaczenie)

weź synku poczytaj bo piszesz głupoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dla zainteresowanych tematem:

nie ma sensu takie połączenie z jednego prostego powodu.

każdy filtr zapycha się.

każdy filtr robi to w różnym tenpie.

a w ostateczności mechaniczny będzie się blokował pierwszy i dawał znacznie mniej wody niż pompka tego drugiego będzie potrzebowała zassać. w efekcie nadwyręży się pracę drugiej pompki powodując większe zużycie energii. wyższe temperatuty pracy oraz szybsze zużycie. każdy z nich niezależnie będzie sprawniej działał. dla obydwu instalacji tak bedzie bezpieczniej.

 

estetyka?

 

pal licho estetykę. nigdy nie wezmę rybki od kogoś

dla kogo ważniejsze są niewidoczne rurki od samego efektu obecności tych rurek.

zobaczcie że każdy pasjonata jeśli posiada akwa reprezentacyjne to tylko jedno lub dwa tylko dla oglądających

a całą resztę ma pochowanych i nie patrzy na jedną rurkę czy dwie.

kabelek od grzałki też jest najnaturalniejszą rzeczą. nie wyobrażam sobie grzałki bez kabla. musi być.

ok. koniec wywodu. już nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...