Skocz do zawartości

[Welonek] Ikra ;)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzw. welon, złote rybki są to wyselekcjonowane podczas już kilkuset letniej hodowli ryby z gatunku karasi... więc tak.

 

Teoretycznie - możliwe że tak.

Praktycznie - nie próbuj takich eksperymentów ;)

Raczej eksperyment mu się nie powiedzie ale z uwagi na to że ciężko mu będzie odróżnić płeć, aż do tarła jeżeli wystapi, choć jestem ciekawy czy występuje w kwesti rozmnażania podobne zjawisko jak u dzikich form gatunku karasi, które z punktu widzenia biologii jest bardzo ciekawe razem z ich koegzystencją z karpiami ;) Dawno temu było to nawet opisane w książkach od biologii w szkołach podstawowych, ale nie pytajcie mnie o którą klase chodzi bo tak daleko nie sięgam pamięcią :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz litraż ale w akwarium raczej na pewno do takiego tarła nie dojdzie prędzej w oczku ale też szczerze wątpię.

Skąd takie przekonanie? Uważasz, że je klonują w sklepach, że negujesz tarło i w akwarium i w oczku wodnym :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podjął tematu ale jestem ciekawy (nie mam welonek więc doswiadczeniem tego nie poprę ). Czy u welonek zachodzi zjawisko takie jak u naszego karasia żyjącego w rzekach tzn. do rozmnażania nie potrzebują samców, jeżeli w zbiorniku nie ma takowych wystarczy, że w zbiorniku są inne karpiowate samce, które odbywając tarło stymulują samice karasi do rozmnażania (jak w "seksmisji" rodzaj partenogenezy) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...