Skocz do zawartości

Jak często wymieniać wkład biologiczny.


Rufus111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, jak często trzeba wymieniać wkład biologiczny np Eheim Substrat albo Sera Siporex ?? Czy nie wystarczy go przepłukać??

Pytam ponieważ ostatnio kupowałem Eheim Substrat i pan w sklepie mi oznajmił, że ten wkład wystarczy włożyć do piekarnika co jakieś 8 miesięcy wygrzać ponad 100 stopni C i dzieki temu mikro pory w kładzie się otworzą. Natomiast wkład Sery Spriteź trzeba wymieniać. Czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawe ze ceramika jest rownież wkładem jako tako biologicznym ale przedewszystkim mechanicznym ale sera Spritex czy Eheim substrat ma znacznie wieksza powierzchnie osadzania bakterii według producenta. Takze ponawiam swoje pytanie ??

 

edit:

 

czy kazdą i w jaki sposób się odnawia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale w sklepach zoologicznych jest podział na różne wkłady tj:

1. Ceramike ( i jest napisane typowo do czyszczenia mechanicznego ) do założenia na pierwszy kosz.

2. Biologiczne ( i teoretycznie też są tam krążki ceramiczne, kulki itp. ale bardzo porowate o dużej powieżchni osadzania bakterii )

3. itp

Takze każdy coś pisze ale nikt konkretnie nie odpowiedział na pytanie czym się rózni ceramika od biologi, jesli jest według was to samo, a jest w dwóch różnych kategoriach sprzedaży z zupełnie różnymi opisami.

I jesli ktoś nie ma nic ciekawego do napisania tylko tylko stać go na coś takiego " jesli masz za dużo pieniędzy to sobie kup itp" to niech lepiej sie nie udziela w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy się nie udzielać w Twoim temacie to zasięgnij rady u Pana w zoologicznym, on z pewnością Ci doradzi.

Ceramika to głównie biologia ale może służyć jako mechaniczny również. To, że widzisz ceramikę na półce z filtracją mechaniczną jak i biologiczną:

Jesli jest według was to samo, a jest w dwóch różnych kategoriach sprzedaży z zupełnie różnymi opisami.

oznacza mniej więcej tyle, że sprzedawca chce się Ci wcisnąć towar niezależnie od tego jaki sposób filtracji preferujesz bo przecież nadaje się do tego i tego :shock:

Takze każdy coś pisze ale nikt konkretnie nie odpowiedział na pytanie czym się rózni ceramika od biologi

właśnie Ci odpowiedziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...