Skocz do zawartości

kokos


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mój sposób na kokosa xD : odciąć fragment (moze byc brzeszczotem) tak aby dostac sie do miąższu. Jak miąższ jest wysuszony to pokroić go wewnątrz orzecha na paski - i te paski po kolei podważać i wyciągać. robiąc tak nic ze skorupki nie uszkodziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dzięki za wszystkie wskazówki. Okazało się, że najlepiej sprawdziła się rada arturo. Co prawda nie czekałem aż miąższ wyschnie tylko kroiłem go w takim stanie jakim był (oczywiście najpierw przepiłowałem kokosa na połowę) i po kawałku odłupywałem. Nie oszczędzałem przy tym zbytnio samej łupiny i dzięki temu uzyskałem kilka ciekawych wyłomów:) potem jeszcze wybiłem parę dziurek, wygotowałem, wymoczyłem a teraz już kokosik spoczywa na dnie akwarium i cieszy się dużym zainteresowaniem kirysków i glonojada. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepilowaliscie swoje kokosy na dwie polowy??!!!przeciez to zniszczy caly efekt-zamiast kryjowki bedziecie miec dwie lupiny.najlepiej najpierw przepchac dziurki ktore sa w kokosie naturalnie. wylac przez nie mleczko a pozniej jakims narzedziem czy nawet wiertarka wywiercic OTWOR!.a nie przekrajac orzech na pol...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no chyba ja też zwaliłem ten kokos ;-)

kupiłem w żydzie(czytaj. supermarket) za 2,49 potem wkrętarką zrobiłem otworek w jednej z 3 dziurek potem wylałem mleko następnie włożyłem go do buta i przepiłowałem na połowę ;0 następnie nożem zrobiłem kratkę na tym białym miąży i wydłubałem zajeło mi to 5 minut ;) przegotowałem oczywiście ;) zrobię z tego kokosa po prostu doniczkę dla jakiegoś chwasta ;) a następny przepiłuje tylko górną część żeby zostawić dziurę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw przepchac dziurki ktore sa w koosie naturalnie wylac przez nie mleczko a pozniej jakims narzedziem czy nawet wiertarka wywiercic OTWOR!

Ale tak się nie da przecież wyjąć miąższu.

Czy kokosy i pyszczaki występują w tym samym środowisku?

da sie wyjac miąższ za pomoca noza lub srubokreta - poprostu zajmuje to troche dłużej. a co kokosa i pyszczaków to domyślam sie że to pytanie było skierowane do mnie-czy widziałeś ze mam tez inne ryby??kokos jest dla barwniakow-sluzy im jako kryjowka bo te ryby potrzebuja kryjówki.a czy jest w ich naturalnym srodowisku??chodziło mi o kryjówke wygladającą naturalnie a nie np.zamek z zoologicznego.mój kokos porósł troche glonami i wygląda to rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście zostawić tego miąższu trochę w środku? jako pokarm?

Też właśnie dzisiaj zakupiłem jednego kokosa i ma zamiar się za niego zabrać. Mam plan, żeby na dwóch końcach zrobić otworki i wtedy cały kokos bedzię takim "tunelem-kryjówką" 8-)

Czy może macie jakieś inne pomysły na ukształtowanie kokosa w akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kokosa i co mam teraz zrobic? jak przetne na pol znow nie wiadomo jak go ulozyc czy obcietym na dol akwarium -wtedy bedxzie zamknieta polkula czy obcietym do gory wtedy bedzie jako duza doniczka sluzyl.

 

a jak wy wydlubywaliscie miazsz nie rozcinajac go? chyba duze dziury musieliscie wiercic zeby dobrze srodek wydlubac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...