Skocz do zawartości

kokos


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jezeli mgoe cos podpowiedziec - zrob je tak :

 

wywierc duzym wiertlem 3 dziury. wylej wszystko ze srodka. rozlam go mlotkiem. staraj sie zrobic tak zeby pekl na dwie polowy. pozniej wez kombinerki i zrob wejscie w postaci trojkata :) no i pozniej na jakis czas do wody, tak po prostu. pozniej gotuj w solance i pozniej w zwyklej wodzie. wszystko bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak:

 

kupilem kokosa za 1.80zl w domu potraktowalem go mlotkie rozlupal sie na kilka czesci jedna duza i trzy mniejsze wydlubalem miasz a skorupy wygotowalem raz w osolonej wodzie i raz w normalnej, wystudzilem i wlozylem do akwa i juz ponad tydzien czasu sluzy neonka i glonojada ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z kokosami to jest tak z zoologika to się tym rózni że kosztuje parę razy tyle co z warzywniaka, ale z warzywniaka raz trafiłem takiego że po paru dniach zaczął mi w akwarium pleśnieć. najlepiej kupić zwykłego mleko wypić wiórki wyskrobać i zrobić posypkę do ciasta, wygotować włożyć na 2 dni do wody i zobaczyć powinno wszystko grać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem dzisiaj dwa kokosy za cale 1,29zł sztuka w realu w Łodzi mozn awybrac takie lekko naciete wtedy tylko troche podwazasz i po problemie lepiej sie wyskubuje miasz jak wyschnie ale ja czekac nie chcialem i troch ez tym walczylem ale ladnie odeszlo nic na sciankach nie zostalo. Teraz go gotuje jzu godzine czy wiecej w słonej wodzie puscil kolor wiec jak ktos wstawi takie od razu to kto wie moze bedzie miec brunatna wode :P moze do barwienia jajek bedzie sie nadawac swieta ida :D:D:D

Miąsz wysuszyc i mama sie ucieszy ze ma wiórki "bez chemii" :P ale tego pseudo mleka tos ie nie da wypic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a ja mam pytanie bo wszyscy piszą, że rozupują kokosa na pół a przeciarz jak się go na pół rozłupie to cała moim zdaniem ozdoba straci sens. Może można jakoś najpierw wygotować kokos we wrzatku aby miąsz się rozpadł a puźniej wywiertać otworek i wygotować w soli? dało by się coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie bo wszyscy piszą, że rozupują kokosa na pół a przeciarz jak się go na pół rozłupie to cała moim zdaniem ozdoba straci sens. Może można jakoś najpierw wygotować kokos we wrzatku aby miąsz się rozpadł a puźniej wywiertać otworek i wygotować w soli? dało by się coś takiego?

jesli tak chcesz to musisz najpierw wywiercic otwor jakas otwornicą potem go do piekarnika powiedzmy z 70stopni i suszyc to zacznie samemu odchodzic i pozniej jakos wygrzebac itylko dokladnie i pozniej wygotowac ale bedzie duzo grzebania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

czy kokos kwasi wode i czy szkodzi ryba

Wodę napewno trochę kwasi (w niezauważalnym stopniu) i jeśli jest wygotowany to nie szkodzi rybą, tylko daje im schronienie (napewno lepsze niż elementy ceramiczne) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...