Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwne zachowanie A. Borelli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 damianzgierz

damianzgierz

Tubylec

• Użytkownik
  • 370 postów

Napisano 17 luty 2017 - 23:03

Witam. Tak jak napisałem w temacie postanowiłem poradzić się Was w sprawie zachowania mojego samca A. Borelli.

Więc tak, mam akwarium 54l (http://forum.superak...ryce-płd/page-2) 60x30x30

Filtr Aquael Fzn-1

Temperatura wody-25*C

7 lutego kupiłem parkę tych rybek,są już dojrzałe, samiec ma około 5,5cm, samica około 4cm.

Samica wybarwia się ładnie na intensywny żółty kolor, natomiast samiec jest czasami ładnie wybarwiony, a czasami blady zupełnie. Dziwi mnie też to że nie obrał jakiegoś swojego terytorium, pływa w górnych częściach akwarium, a czasami stoi w miejscu przy szybie dłuższy czas także w górnej strefie akwarium.

11 lutego dokupiłem drugą samiczkę z tym że mniejszą, ma w tej chwili około 2,5cm.

Młoda samiczka też zachowuje się normalnie, ma swoje terytorium i przegania większą samiczkę czasami, pływa przy dnie między korzeniami.

Parametry wody kiedy wpuszczałem rybki(7 luty):

Ph- 7,5-8

GH-12

KH-10

Parametry na dzień dzisiejszy:

Ph-7-7,5

GH-8

KH-6

Jak myślicie co może być powodem takiego zachowania samca?

Użytkownik damianzgierz edytował ten post 17 luty 2017 - 23:04

#2 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2546 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 18 luty 2017 - 06:21

Gdybym miał być wróżkiem, to bym wróżył, że samcowi nie podoba się samica (lub samicy samiec) i on sobie szuka, jak by się wynieść na tereny, gdzie będzie lepsze rwanie. :P Albo masz samca z zaburzeniami.

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

#3 damianzgierz

damianzgierz

Tubylec

• Użytkownik
  • 370 postów

Napisano 18 luty 2017 - 17:08

Czyli mam poczekać może jak druga samica podrośnie czy może dokupić trzecią większą troszkę?

#4 Dhuz

Dhuz

Pogromca Shoutboxa

• Ekspert
  • 2546 postów
  • LokalizacjaWieliczka

Napisano 18 luty 2017 - 17:51

Ciężko coś doradzić, najlepiej byłoby mieć 2 samce i 2-3 samice i niech się ryby próbują dobrać same. Na chwilę obecną jeśli nie ma otwartej wojny, to po prostu czekaj, może samiec zmieni zdanie.

80x35x40 - G. ternetzi, C. paleatus, A. cf. cirrhosus || 35x35x35 - N. similis || 40x25x25 P. duryi || 40x25x25 N. davidi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!