Skocz do zawartości
damianzgierz

Dziwne zachowanie A. Borelli

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Tak jak napisałem w temacie postanowiłem poradzić się Was w sprawie zachowania mojego samca A. Borelli.

Więc tak, mam akwarium 54l (http://forum.superakwarium.pl/topic/50181-54l-podobno-gdzie%C5%9B-w-ameryce-p%C5%82d/page-2) 60x30x30

Filtr Aquael Fzn-1

Temperatura wody-25*C

7 lutego kupiłem parkę tych rybek,są już dojrzałe, samiec ma około 5,5cm, samica około 4cm.

Samica wybarwia się ładnie na intensywny żółty kolor, natomiast samiec jest czasami ładnie wybarwiony, a czasami blady zupełnie. Dziwi mnie też to że nie obrał jakiegoś swojego terytorium, pływa w górnych częściach akwarium, a czasami stoi w miejscu przy szybie dłuższy czas także w górnej strefie akwarium.

11 lutego dokupiłem drugą samiczkę z tym że mniejszą, ma w tej chwili około 2,5cm.

Młoda samiczka też zachowuje się normalnie, ma swoje terytorium i przegania większą samiczkę czasami, pływa przy dnie między korzeniami.

Parametry wody kiedy wpuszczałem rybki(7 luty):

Ph- 7,5-8

GH-12

KH-10

Parametry na dzień dzisiejszy:

Ph-7-7,5

GH-8

KH-6

Jak myślicie co może być powodem takiego zachowania samca?

Edytowane przez damianzgierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdybym miał być wróżkiem, to bym wróżył, że samcowi nie podoba się samica (lub samicy samiec) i on sobie szuka, jak by się wynieść na tereny, gdzie będzie lepsze rwanie. :P Albo masz samca z zaburzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli mam poczekać może jak druga samica podrośnie czy może dokupić trzecią większą troszkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko coś doradzić, najlepiej byłoby mieć 2 samce i 2-3 samice i niech się ryby próbują dobrać same. Na chwilę obecną jeśli nie ma otwartej wojny, to po prostu czekaj, może samiec zmieni zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi