Skocz do zawartości

54l Podobno gdzieś w Ameryce Płd


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem robić małe doświadczenie.

Wpadł mi do głowy pomysł aby przetestować wodę przefiltrowaną przez dzbanek z filtrem BRITA.

Wyniki:

Przetestowałem wodę przefiltrowaną z dzbanka dwa razy:

1 test:

PH-6

KH-3

GH-6

2 test:

PH-6

KH-4

GH-7

 

Dla pewności przetestowałem wodę z kranu a nie z akwarium i wyszło

PH-7,5

KH- 9

GH-12

 

I na koniec zrobiłem 50/50 (50ml z dzbanka i 50ml z kranu) i oto efekty:

PH-6,5

KH-7

GH-10

 

Co o tym myślicie? Czy woda z dzbanka będzie się nadawała do zbicia parametrów? Jeśli tak to jak ją mieszać przyjmując że przy podmianie wymieniam około 7-10 litrów?

Edytowane przez damianzgierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem po 3,5 jakieś 4lata temu. No dobra ale nie będziemy się dochodzić...

Myślę, że filtr do wody może być ok, sam robiłem tak ale to na krótką metę. Woda demineralizowana ma obie twardości po zero.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem a arkadii wczoraj :-)

 

Ale fakt, kupowanie tej wody i latanie z bańkami, ciągle myślenie o tym że to musi być, jest bardzo męczące. A i na dłuższą metę kosztowne. Choć mam tylko 54l zbiornik to już się zaopatrzyłem w filtr RO i w weekend będę go montował. Z uwagi na wygodę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę doszła młoda (około 2,5cm) samiczka Borelki. Na razie nie zaobserwowałem jakichś większych bójek,wręcz młoda samiczka czasami przegoni ze swojego terenu starszą i większą koleżankę.

Samiec natomiast jest jakiś taki nieobecny... Pływa, a w zasadzie stoi w jednym miejscu przy szybie w górnej części akwarium. Czasami jest ładnie wybarwiony, czasami całkiem blady. Samiec jest dorosły ma około 5,5-6cm.

Druga samica natomiast ma około 4cm i jest ładnie wybarwiona na intensywny żółty kolor.

Dzisiaj robiłem testy wody (zbiłem trochę twarośći):

Ph-7,5

Gh-9

Kh-7

 

Jak myślicie co może być powodem takiego zachowania samca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...