Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!!

Zakupiłem zbiornik 54l, wymiary to 60x30x35.

Oświetlenie to 15W barwa 6500.

Filtr tymczasowo będzie wewnętrzny Aquael do 250l, ale mam zamiar kupić zewnętrzny.
 

Rybki to na 100% danio perłowe myślę 15 sztuk (nie za dużo?), i tu moja prośba do Was o dobranie obsady na dno które będzie piasczyste.

Z roślin to kryptokoryna ale chciałbym dokupić coś z biotopu Azji do mojego oświetlenia, co polecicie?
I pytanie o testy. Kupię Ph Kh i Gh z jakiej firmy najlepiej?

W akwarium moczą się korzenie stoi puste także chce zrobić wszystko na spokojnie.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z roślin to kryptokoryna ale chciałbym dokupić coś z biotopu Azji do mojego oświetlenia, co polecicie?
Rogatek, Mikrozorium, mchy.

 

 

 

I pytanie o testy. Kupię Ph Kh i Gh z jakiej firmy najlepiej?
JBL/Zoolek. Poszukaj w google recenzji testów kropelkowych, tak dla pewności.

 

 

 

Rybki to na 100% danio perłowe myślę 15 sztuk (nie za dużo?), i tu moja prośba do Was o dobranie obsady na dno które będzie piasczyste.
Jeśli utrzymasz twardości w okolicy 12, pH 7, temperaturę  23 stopnie, to Hara jerdoni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałem poznać Wasze opinie o testach, każdy ma swoje doświadczenia.

Mam pytanie odnośnie podłoża, wystarczą same kulki g-t pod te roślinki? Czy może usypać ziemie do kwiatów? W poprzednim akwarium miałem ziemie i fajnie to funkcjonowało ale tu się boje, że wymiesza się z piachem... Rośliny na pewno kryptokoryna, mikrozorium, rogatek oraz mech.

Moglibyście jeszcze zaproponować rybki do tych danio.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach powinien nawet lepiej niż żwirek przykryć ziemię, bo jest "szczelny", po prostu nie bierz piasku typu 0,1 mm, żeby nie był drobniejszy od ziemi, ale kulki g-t to też dobry pomysł, ja z powodzeniem stosuję piach+kulki g-t, trochę carbo i wszystko rośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile chcesz mieć tego podłoża. Pałeczki pod kryptokoryny dobry pomysł, resztę będziesz musiał prawdopodobnie potasem lekko podlewać, może jakieś mikro do tego od czasu do czasu. Azot i fosfor powinny się znaleźć. Ja mam testy zooleka i nie narzekam. Zwłaszcza ph, gh i kh są ok. Ludzie narzekają na po4, no3 i fe. A u mnie się spisują w porządku.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleść kulek g-t w moim mieście, dlatego pytam... Jeszcze chwila i zdecyduje się na ziemie. Kupiłem dziś testy na PH z zooleka i zamówiłem na twardości, znalazłem również domek dla molinezji neonów i kiryska. Kupiłem 6 Danio oraz mech.

Podsumowując na dzień dzisiejszy jest 9 Danio (czy liczba 15 bedzię odpowiednia?), mech, kryptokoryna, rogatek, korzenie i dwie połówki skorupki kokosa.

Pytałem w sklepie o Hara jerdoni jest możliwość zamówić, tylko nie wiem ile sztuk mógłbym dokupić, proszę o radę.

No i gdybyście mogli doradzić jeszcze jakąś alternatywe dla Hara jerdoni.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13-17 C. margaritatus + 8-10 H. jerdoni spokojnie da radę w takim akwarium przy pilnowaniu parametrów. Karpiowate wypełnią i ożywią górę zbiornika, a sumiki w takiej ilości w sam raz będą 'widoczne', bo to niezbyt aktywne rybki. :)

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymaj, zanim to ruszy rób podmiany i nie świeć za długo kryptokoryny potrzebują trochę czasu.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Teraz podmiana wody co tydzień 20%. Świece od 10-18 ale z przerwą od 14-16. Będę zwiększać o godzinę tygodniowo. Czy to dobre plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od świecenia 6 godzin, zwiększaj codziennie o 10 minut do 10 godzin. :)

 

PS. nie rób przerw w świeceniu.

Mogę jedynie o 30 minut zwiększać. Odnośnie tych przerw w świeceniu, to przy moim poprzednim akwarium był problem z glonami. Wyczytałem że taki sposób ogranicza ich występowanie. Jak to zastosowałem to faktycznie glony zaczęły ustępować. Myślicie że był to przypadek? Dodam, że było to akwarium 25l prowadzone ze złą obsadą. Edytowane przez tomek.pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...