Skocz do zawartości

Jak długo oświetlać nowo zalane akwarium ?


Grz3si3k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem restart przez atak glonów i zmianę aranżacji.. Kiedyś spotkałem się z czymś takim, że nowo zalane akwarium nie oświetla się od razu po 10-12 godz tylko stopniowo.. Szukałem na dwóch forach informacji o tym ale nic nie znalazłem.. Stąd pytanie do was, jak i ile godz oświetlać akwarium ? Kiedy i o ile zwiększać czas oświetlenia ? To w ogóle prawda czy mit ?

 

Chciałem jeszcze zapytać o jakiś środek przeciw glonom, wole teraz na zimne dmuchać i się wcześniej przygotować...

 

Pozdrawiam.

 

Zdecyduj ile kropek chcesz stawiać na końcu zdania. Mordimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem restart przez atak glonów i zmianę aranżacji.. Kiedyś spotkałem się z czymś takim, że nowo zalane akwarium nie oświetla się od razu po 10-12 godz tylko stopniowo.. Szukałem na dwóch forach informacji o tym ale nic nie znalazłem.. Stąd pytanie do was, jak i ile godz oświetlać akwarium ? Kiedy i o ile zwiększać czas oświetlenia ? To w ogóle prawda czy mit ?

 

Chciałem jeszcze zapytać o jakiś środek przeciw glonom, wole teraz na zimne dmuchać i się wcześniej przygotować...

 

Pozdrawiam.

 

 

Po prostu zacznij tak jak kolega mówi od 5 godz. co tydzień zwiększaj ten czas i pamiętaj im mniej chemii w akwa tym lepiej więc może z chemią się wstrzymaj na razie.

 

Pisownia! Mordimer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Przepraszam za kropki)

 

Wiem, że im mniej chemii tym lepiej ale ostatnio tak zawaliło mi szyby i wszystko inne glonami że straciłem cała sobotę na restart. Teraz wole dmuchać na zimne. Znacie jakiś dobry antyglon ?

 

A co z roślinami (nurzaniec, cryptocorone i anubias) 5h oświetlenia im wystarczy ?

Jeszcze jedno pytanie bo nie chce tworzyć kolejnego tematu.

 

Jak na razie akwarium działa bez filtrów, mechanik jest w akwarium zastępczym a do biologicznego muszę kupić wirnik. Czy jeśli przez kilka dni nie będzie filtrów w akwarium rośliną nic się nie stanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest ustawione bokiem względem okna i stoi gdzieś z 3m od okien.. Raczej nie padają na niego promienie bezpośrednio.. Niestety tylko w sobotę miałem czas na restart a do tego w piątek wieczorem zorientowałem się że zgubiłem taką mała gumkę od filtra.. Chyba, że uruchomić filtr na te parę dni bez tej gumki stabilizującej oś wirnika ? A jak przyjdzie mi nowy wirnik to w tedy wymienię ? Co o tym myślicie ? Jak będą drgania na wirniku to raczej w filtrze nic nie powinno się zepsuć prócz wirnika w najgorszym wypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe nawyki, pracuję nad tym :)

 

A więc tak, problem z głowy. Nie wiem jakim cudem ale ową gumkę znalazłem w deszczownicy. Nie wiem jakim sposobem się tam znalazła. Filtry w biologicznym wyparzone jak i rurki i filtr. Teraz tylko czekać aż wszystko się ustabilizuję. Oby tym razem bez glonu. Dzięki wszystkim !:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...