Jump to content

Grz3si3k

Użytkownik
 • Content count

  93
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Grz3si3k

 • Rank
  Bywalec
 1. Grz3si3k

  Spadek ciśnienia w filtrze.

  Tak mam, ale staram się go czyścić minimum raz w tygodniu.. Spróbuje jeszcze jutro przeczyścić ten prefiltr. Tam w środku raczej nie ma co się popsuć?
 2. Grz3si3k

  Spadek ciśnienia w filtrze.

  Właśnie ostatnio przeczyściłem go całego i nie pomogło. Może to być coś ze spraw technicznych ?
 3. Witam, ostatnio zauważyłem, że w moim filtrze HW-303A spadło ciśnienie. A dokładnie z deszczownicy nie idzie taki prąd jak powinien. Czym to może być spowodowane ? Jeśli związku z tym spadł przepływ filtrowanej wody czy rybki mogą paść ? Proszę o jak najszybszą pomoc. Pozdrawiam.
 4. Grz3si3k

  Toksyczne związki rosną

  Akwarium dojrzewa, zrób podmianę ok 40% bo inaczej rybki mogą paść z powodu zbyt dużego stężenia tych związków.. Akwarium powinno dojrzewać ok 3 tygodni przed wpuszczeniem pierwszych rybek. Poczekaj jeszcze na wypowiedzi bardziej doświadczonych.
 5. Grz3si3k

  Zmiana aranżacji 200l

  A nawet bardzo, powiedź mi ile temu robiłeś restart i co z rybkami No2 nie podniosło się ? Co ile robiłeś podmiany przez najbliższe dwa tygodnie po restarcie ? Właśnie chciałem to zrobić tak jak Ty ale w sumie mam jeszcze troszkę czasu bo korzenie muszę spreparować i pewnie za nim zatoną to troszkę czasu minie. Dziś kupiłem cały sprzęt żeby postawić 80l baniak więc chyba postawie sobie drugi baniak po restarcie go zostawię i wrzucę jakieś żyjątka tam
 6. Grz3si3k

  KORZENIE (pytania...)

  Mam pytanko, jak spreparować korzeń który jest duży i nie wejdzie do żadnego gara (posiadanego w domu), czy konieczne jest gotowanie korzenia w solance ? Można to pominąć lub obejść w jakiś sposób ? Można np. kilka razy sparzyć korzeń wcześniej zagotowana ? Czy wystarczy jeśli go włożę do beczki i będę czekał aż przestanie wypływać a później można od razu go do akwarium włożyć ?
 7. Grz3si3k

  Zmiana aranżacji 200l

  Dzięki za odpowiedź, liczę jeszcze na odpowiedzi innych użytkowników.
 8. Grz3si3k

  Zmiana aranżacji 200l

  Witam. Planuję zmianę aranżacji w akwarium 200l (100x40x50h). Mam drugie akwarium ok. 79l (73x36x30h), do którego miałaby powędrować obsada na czas zmiany aranżacji. Tylko zastanawiam się czy to nie za małe akwarium żeby pomieścić : (Rybki są nawet mniejsze niż podałem) -35x Neon Czerwony (2/3cm) -5x Skalar (wielkości ok 2. i 5 złotówki. Później zostanie para) -2x Molinezja (3cm) -3x Gupik (2cm) -2x Mieczyk (3/4cm) -2 Zbrojnik niebieski (jeden ok 1,5cm drugi ok 5cm) Od razu powiem, że Molinezje, Gupiki i Mieczyki nie są moje a tylko chwilowo znajdują się u mnie ! Czy to wszystko zmieści się w tym 79l (73x36x30h) akwarium ? Chciałbym zmianę aranżacji zrobić maksymalnie w dwa dni. Plan restartu (max 2 dni): 1. Przygotować zbiornik 79l. a) Postawić zbiornik 79l - i tu pytanie do was. Czy zrobić zbiornik tak, żeby było podłoże, korzenie itp czy po prostu do pustego akwarium na ten czas (2dni) dać tylko grzałkę i nowy filtr żeby wytwarzał ruch wody i zapełnić zbiornik wodą ze 200l akwarium gdzie aktualnie przebywają ryby. Czy postawić zbiornik, odczekać aż wszystko dojrzeje (ok 3 tyg. trzeba brać pod uwagę, że ryby podrosną) ? Czy może przelać wodę i przepiąć filtr z 200l do 79l (żeby bakterie przeżyły) ? 2. Przenieść ryby z 200l do 79l 3. 200l zbiornik a) Opróżnić zbiornik, wyciągnąć kamienie i rośliny. b) wyciągnąć i wygotować podłoże, piach. (Mam plagę ślimaków, jest ich naprawdę sporo). c) Wymyć rośliny (ponoć w aptece można dostać jakiś roztwór który oczyści rośliny ze ślimaków i można nim również odkazić szyby w wew. akwarium (znacie nazwę ?) d) Przygotować wcześniej zwodowane korzenie, które zastąpią kamienie e) Wsypać podłoże, ułożyć korzenie, zasadzić rośliny itp. d) Przełożyć rybki. Co o tym sądzicie ? Luna: Nie używaj caps locka.
 9. Grz3si3k

  KORZENIE (pytania...)

  Dzis od kolegi dostałem kilka bardzo ciekawych korzeni. Nie mam pojęcia z jakich są drzew ale wiem, że były zebrane/wyłowione z nad zalewu i leżały kilka lat na strychu (suche jak cho**). Czy po spreparowaniu i zatopieniu można wrzucić do akwa czy lepiej nie ryzykować?
 10. Tak co tydzień wymieniam ok 20-30% wody + odmulam dno.. Otoski są od początku i nic im nie jest, zbrojniki to samo. 5 starych neonków też ok. Może to po prostu pojedyncze przypadki ? Tyle, że 2 skalary i 2 prętniki padły..
 11. Grz3si3k

  Co to za nalot?

  Na tym pierwszym zdjeciu po wysuszeniu przypomina troszkę serpentynit pokruszony
 12. Witam. Kh = 7*N GH = 10*N (Pierwszy raz robiłem test i taki wynik otrzymałem) Neonek dziwnie się zachowuje, ma takie jakby triki padaczkowe (tak nim trzepie), pływa głową w dół, lekko bokiem. Ogólnie dziwnie się zachowuje. Co to może być za choroba ? Wcześniej przez podobne objawy padły mi 2 skalrki, i 2 prętniki dlatego zaczynam się martwić o cała resztę. Akwarium 200l Zalane ok 2 miesięcy temu temp. 26*C Filtracja HW-303 Roslinki - Nurzaniec, Żabienica Podłoże piasek Kilka skał serpetynitu ( w sobotę je wywalam i wrzucam korzenie ).
 13. Grz3si3k

  Przegtowana woda

  Witam, mam takie pytanie. Przygotowałem sobie wode do wymiany ale jej temp to 16 stopni.. W akwarium woda ma 27 stopni.. Czy jak podgrzeje na kuchence gazowej delikatnie wodę to zmienią się jej właściwości bądź skład chemiczny na tyle że mógłby zaszkodzić rybom ?
 14. Jak wyżej, od wczorajszego wieczoru mój prętnik (dorosły samiec) zaczął się chować między kamieniami, praktycznie nie pływa, raz za czas wybije się pod tafle zaczerpnąć powietrza. Wcześniej był bardzo ruchliwą rybą. Czy to z przekarmienia a może inne są przyczyny ?
 15. Grz3si3k

  W jaki sposób przycinać liście?

  Czyli jak zaraz przy łodydze czy przy podłożu wraz z łodygą ?
×