Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Danio czerwone, zielone itd.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 dominika1250

dominika1250

Dyskutant

• Użytkownik
  • 208 postów
  • LokalizacjaGöppingen

Napisano 24 luty 2012 - 20:01

Slyszalam, ze normalne danio pregowane niebieskie mozna zrobic czerwonym, jak im sie cos do skory dodaje.Czy to danio czerwone czy zielone to genetyczne czy cos robia tym rybkom?????? Chodzi mi o to czy sa farbowane... bo jak im cos z genami robili...to chyba...nie wiem... biedne rybki :(
200L
gupik 20
kardynalka 9
danio pregowane 7
kirysek spiżowy albinos 8
kirysek pstry 5
zbrojniki niebieskie 4
gibbiceps 1
bocja wspaniała 3
skalar niebieski 1+1
sumiki 2
Nie moge pisac polskich znakow i prosze o zrozumienie :(

Nie mam polskich znakow.

#2 SkanDaL

SkanDaL

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 3946 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 24 luty 2012 - 21:05

No,raczej ich nie farbują ;) Odmiana genetyczna tak jak np.kirysek pstry odmiana weloniasta ;)
126l Pielęgnicy Meeki
Pomagam na Pw ;)

#3 don_Vall

don_Vall

Expert

• Ekspert
  • 1336 postów
  • LokalizacjaWarszawa Białołęka - Derby

Napisano 24 luty 2012 - 21:19

danio lamparcie jest odmianą wyselekcjonowaną danio pręgowanego
Podobno są teraz modne rybki z tatuażem i w Chinach już to się masowo robi

126l: A. agassizi, Poecilia wingei, Corydoras pygmaeus WF, Pseudomugil Gertrudae, Atyopsis moluccensis
10l: Różowe zatoczki na parapecie, świderki i Neocaridina heteropoda var. blue "Blue Pearl"

#4 dominika1250

dominika1250

Dyskutant

• Użytkownik
  • 208 postów
  • LokalizacjaGöppingen

Napisano 24 luty 2012 - 22:53

Rybki z tatuazem???? Przeciez to durnota,i rybka sie meczy... i ja chyba boli :( Tak jakby ktos czlowieka do wdy wadzil i robil tatuaz... jupi... -.-
200L
gupik 20
kardynalka 9
danio pregowane 7
kirysek pstry 5
zbrojniki niebieskie 4
gibbiceps 1
bocja wspaniała 3
skalar niebieski 1+1
sumiki 2

Nie mam polskich znakow.

#5 Michał84

Michał84

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1048 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 25 luty 2012 - 09:34

Z tego co zauważyłem to w ogóle są dwa różne rodzaje kolorowych danio,jedne są bardziej jaskrawe, drugie(te są w naszych sklepach popularniejsze )mają normalny odcień wybranego koloru.

http://www.google.pl... ... 29,r:0,s:0

http://allegro.pl/da... ... 88060.html

Tak dla przykładu.
Dołączona grafika

#6 jachaja5

jachaja5

Maniak

• Użytkownik
  • 826 postów

Napisano 25 luty 2012 - 10:29

No cóż :( spotyka się w handlu "farbowane" ryby.Widziałem farbowane kiryski ,bocje ,sumiki czy przeźroczki .Są to najczęściej jakieś świecące różne barwniki.Natomiast danio ma swoją wyhodowaną czerwoną formę.
A tu przykład farbowanej ryby:
http://pl.wikipedia....Przeźroczkowate

#7 Jowisz

Jowisz

Tubylec

• Użytkownik
  • 331 postów

Napisano 25 luty 2012 - 11:31

Przeźroczki to chyba najbardziej męczone ryby jeśli chodzi o barwienie, teraz ciężej znaleźć naturalne niż kolorowe .. co do tatuaży to widziałem kiedyś kilka zdjęć papuzich które miały na ciele różne wzorki..
Danio: http://pl.wikipedia.org/wiki/GloFish

#8 dominika1250

dominika1250

Dyskutant

• Użytkownik
  • 208 postów
  • LokalizacjaGöppingen

Napisano 25 luty 2012 - 21:01

Fajne takie kolorowe rybki, ale jak oni je farbuja? Biora te rybki i im cos pod skore daja???
200L
gupik 20
kardynalka 9
danio pregowane 7
kirysek pstry 5
zbrojniki niebieskie 4
gibbiceps 1
bocja wspaniała 3
skalar niebieski 1+1
sumiki 2

Nie mam polskich znakow.

#9 Bobix

Bobix

Nie przegadasz

• Użytkownik
  • 1884 postów

Napisano 25 luty 2012 - 22:02

To jest głupota, starają się w ten sposób podnieść atrakcyjność ryb, a powinno się stawiać na naturalność, nie sztuczne dziadostwa...

#10 dominika1250

dominika1250

Dyskutant

• Użytkownik
  • 208 postów
  • LokalizacjaGöppingen

Napisano 26 luty 2012 - 15:15

No!!! Najladniejsze sa naturalne Danio. Niebieskosrebrne linie sa piekniejsze na tle czerwonych czy zielonych roslin! Po co takie dziadostwa lypciom robic? Takjakby ktos nas na zielono zafarbowal bo chce sprzedac.... :roll:
200L
gupik 20
kardynalka 9
danio pregowane 7
kirysek pstry 5
zbrojniki niebieskie 4
gibbiceps 1
bocja wspaniała 3
skalar niebieski 1+1
sumiki 2

Nie mam polskich znakow.

#11 Jowisz

Jowisz

Tubylec

• Użytkownik
  • 331 postów

Napisano 26 luty 2012 - 16:39

Fajne takie kolorowe rybki, ale jak oni je farbuja? Biora te rybki i im cos pod skore daja???

Gdzieś czytałem, że w przypadku przeźroczki ryba wkładana jest do jakiegoś kwasu (?), później do barwnika (?) a na końcu do żelu (?) który przyspiesza gojenie rany po kwasie.

#12 dominika1250

dominika1250

Dyskutant

• Użytkownik
  • 208 postów
  • LokalizacjaGöppingen

Napisano 26 luty 2012 - 21:32

:shock: o boziu!! Przeciez kwas zzera skore, to boli jak pieron!!! Tacy ludzie ktorzy je sprzedaja lub im tak robia powinni dostac kare za torturowanie zwierzat!!! Ale u rybek to nigdy tego nie wprowadza :cry:

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji oraz nadmierne stosowanie znaków interpunkcyjnych, jak i emotikonek są niedopuszczalne. //+1
mod.Evelyn

Michał84:Ponieważ z tematu zrobiła się pogawędka na temat farbowanych rybek,temacik przenoszę do odpowiedniego działu.
200L
gupik 20
kardynalka 9
danio pregowane 7
kirysek pstry 5
zbrojniki niebieskie 4
gibbiceps 1
bocja wspaniała 3
skalar niebieski 1+1
sumiki 2

Nie mam polskich znakow.

#13 łuska

łuska

Swojak

• Użytkownik
  • 576 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 luty 2012 - 20:13

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

#14 jachaja5

jachaja5

Maniak

• Użytkownik
  • 826 postów

Napisano 28 luty 2012 - 20:54

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.

#15 Bobix

Bobix

Nie przegadasz

• Użytkownik
  • 1884 postów

Napisano 28 luty 2012 - 21:27

Albo kolczyki w języku :D

#16 łuska

łuska

Swojak

• Użytkownik
  • 576 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 28 luty 2012 - 23:52

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.

Nie, bo sama się zdziwiłam, ostatnio sporo takich rybek jest w dużych sklepach zoologicznych i dlatego aż byłam w szoku, że hodowcom chce się tak farbować rybki (pomijam już nie humanitarne zachowanie). Dlatego, pomyślałam o jakiejś genetycznej farbie (teraz nauka tak poszła w górę, że kto to wie co ludzie jeszcze wymyślą) :D Ale chyba za daleko wybiegłam w przyszłość.

#17 Michał84

Michał84

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1048 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 29 luty 2012 - 19:00

Łuska to zainteresuj się trochę tematami związanymi z genetyką,dziedziczeniem itp....
Nie ma czegoś takiego jak genetyczna farba :D

Gdyby przez selekcję wybarwiono te ryby to oczywiście część potomstwa tych rodziców byłoby do nich podobne.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!