Skocz do zawartości

Danio czerwone, zielone itd.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Slyszalam, ze normalne danio pregowane niebieskie mozna zrobic czerwonym, jak im sie cos do skory dodaje.Czy to danio czerwone czy zielone to genetyczne czy cos robia tym rybkom?????? Chodzi mi o to czy sa farbowane... bo jak im cos z genami robili...to chyba...nie wiem... biedne rybki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to w ogóle są dwa różne rodzaje kolorowych danio,jedne są bardziej jaskrawe, drugie(te są w naszych sklepach popularniejsze )mają normalny odcień wybranego koloru.

 

http://www.google.pl/imgres?q=danio+cze ... 29,r:0,s:0

 

http://allegro.pl/danio-czerwone-koralo ... 88060.html

 

Tak dla przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne takie kolorowe rybki, ale jak oni je farbuja? Biora te rybki i im cos pod skore daja???

Gdzieś czytałem, że w przypadku przeźroczki ryba wkładana jest do jakiegoś kwasu (?), później do barwnika (?) a na końcu do żelu (?) który przyspiesza gojenie rany po kwasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: o boziu!! Przeciez kwas zzera skore, to boli jak pieron!!! Tacy ludzie ktorzy je sprzedaja lub im tak robia powinni dostac kare za torturowanie zwierzat!!! Ale u rybek to nigdy tego nie wprowadza :cry:

 

5.1. Posty niewnoszące nic do dyskusji oraz nadmierne stosowanie znaków interpunkcyjnych, jak i emotikonek są niedopuszczalne. //+1

mod.Evelyn

 

Michał84:Ponieważ z tematu zrobiła się pogawędka na temat farbowanych rybek,temacik przenoszę do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak takie przeźroczki mają młode to też są kolorowe? (czy farba jest genetyczna)

I tak trzymaj łuska :D nie ma to jak poczucie humoru .A to ciekawe z tą genetyczną farbą,jak kiedyś będzie to i dzieciaki będą się rodzić z pomalowanymi paznokciami a już na pewno ciekawie będzie wyglądać z krzyżowany tatuaż po tacie i mamie.

Nie, bo sama się zdziwiłam, ostatnio sporo takich rybek jest w dużych sklepach zoologicznych i dlatego aż byłam w szoku, że hodowcom chce się tak farbować rybki (pomijam już nie humanitarne zachowanie). Dlatego, pomyślałam o jakiejś genetycznej farbie (teraz nauka tak poszła w górę, że kto to wie co ludzie jeszcze wymyślą) :D Ale chyba za daleko wybiegłam w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...