Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aquael Versamax FZN-1 filtr dla krewetek ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafikrafiki

rafikrafiki

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 605 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 21:03

Kupiłem filterek Aquael Versamax FZN-1 filtr kaskadowy 20-100 500lh do mojego krewetkarium 30 l.
I tak się zastanawiam.
Czy trzeba zastosować na wlot prefiltr gąbkowy tak aby nie wciągało krewetek ?

#2 _DRAGO_

_DRAGO_

Tubylec

• Użytkownik
  • 360 postów
  • LokalizacjaSieradz

Napisano 07 lipiec 2011 - 21:12

Nie ryzykowałbym i zamontował gąbkę. Może nie ma tam dużych szczelin ale jak się przyśsie to wiesz :) .

#3 rafikrafiki

rafikrafiki

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 605 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 21:16

Szczelinki są ponad milimetrowe, więc pewnie bez gąbki się nie obejdzie. Szkoda by było aby wciągnęło mi krewecie ;)

#4 Atreyu

Atreyu

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 11437 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 22:41

Pewnie że ci wciągnie, szczególnie w tak małym baniaku. Na wlot niekoniecznie gąbka, szkoda miejsca w akwa, może być nawet pończocha.

Filtr oczywiście będzie trzeba skręcić, ale z tym sobie poradzisz przy pomocy tego pokrętła na górze.

Meow meow.

#5 rafikrafiki

rafikrafiki

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 605 postów

Napisano 07 lipiec 2011 - 22:48

Pewnie że ci wciągnie, szczególnie w tak małym baniaku. Na wlot niekoniecznie gąbka, szkoda miejsca w akwa, może być nawet pończocha.

Filtr oczywiście będzie trzeba skręcić, ale z tym sobie poradzisz przy pomocy tego pokrętła na górze.

Dzięki za radę :D

Skorzystam jednak z tej pończochy, bo miejsce jest najważniejsze.

Temat do zamknięcia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!