Skocz do zawartości

skalar


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć a ile masz tych skalarów :?: Możliwe ze inne ze skalarów go odrzucają lub zaczynają tarłol. Ja mam 4 i jeden rządzi wszystkimi :) Co do płetwy to możliwe,że po prostu tak mam.Ja mam jednego w podobnej budowy i nic się nie dzieje.Obserwuj czy nie traci apetytu ja nie będzie tracił to znaczy ze coś mu dolega.

 

Akwa 112 l

Obsada

4 skalar żeglowiec

20 noen innesa

5 danio

2 molinezje

2 kirysek panda

3 zbrojnik

Co do parametrów wody to chwilowo nie znam jakoś nie miałem czasu się tym zając,podmiana wody co tydzień około 30 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie ma szklanej kuli. Może jakieś informacje? jaki zbiornik, filtracja, parametry, podmiany , kiedy założony, pełna obsada?

akwa 60l

3 skalary

4 neony

2 glonojady

2 mieczyki

2 platki

filtr wodospadowy, napowietrzacz

apetyt ma caly czas taki sam czyli dobry, a tą płetwe ma juz od dluzszego czasu ale nie pamietam czy od momentu kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

mam 2 skalary, od jakiegos czasu zauważyłam, że jeden z nich ma duży brzuch.

Nie zauwazylam innych dziwnych objawow, zachowuje sie normalnie, jest bardzo ozywiony, pływa prosto:)

 

Bardzo trudno jest trafic na parke kupujac tylko dwa, moze poszczescilo mi sie, czy ktos jest w stanie odpowiedziec czy przed skladaniem ikry skalar ma brzuch jakby był w ciąży:P?:) nie mam o tym zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzi wiele, brak konkretów gdy była para i jedno odeszło to ten zdechnie z tęsknoty jak przekarmiony to mu się poprawi chyba że rurecznikami to może być problem z jelitami i w tym momencie zaczyna się gdybanie najlepiej często obserwować może inne ryby go stresują i chowa się ze strachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialam welonke i przekarmilam ją...ale objawy mojego skalara sa inne, ma duzy brzuch ale ma duzy apetyt, plywa prosto, jest bardzo ożywiony wręcz czekaja oba na jedzenie jak podchodze do akwarium...dzis zauwazylam, że oba skalary obskubuja roslinke tak jakby czyscily do skladania ikry..czy to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam ja mam taki problem kupiłem 2 młode skalary wrzuciłem do akwarium pływały sobie normalnie z innym skalarem nie goniły się było wszystko ok. Nastepnego dnia rano każdy skalar był w innym kącie i już tak 3 dzień nie jedzą nic nawet gdy pokarm zleci na niego to nie zje co może byc powodem tego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich też tak jest nie wiem czy o to samo nam chodzi bo nie mogę zdjęcia odtworzyć. Dwa skalary mają takie jakby płetwy nieregularne na końcach, po jakimś czasie to się regeneruje, ale ewidentnie widać że 3 skalar który rządzi jest nie ruszony ma ładną nie poszarpaną płetwę. Tak poza tym to skalary czują się zdrowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...