Jump to content

wysokie no3

Recommended Posts

witam.sprawdzam w zbiorniku no3 dosyc czesto.dwa dni temu mialem wynik 5,a dzisiaj 40?co spowodowalo tak szybki wzrost no3?woda jest zmieniana regularnie.wlozylem duzy spreparowany korzen.brat ma swoj las i mi go znalazl,ale byl martwy i 3 godziny gotowany w solance,a pozniej jeszcze oblewany wrzatkiem,nie byl z iglaka.jak ktos ma jakis pomysl to niech da mi znac.dzieki

Obsada troche nie ten tego :/

Gupiki trzyma się tak, że jest więcej samic, a nie samców.

Kiryski to ryby stadne czyli 2szt to stanowczo za mało.

Glonojady ok

kosiarki - ok

Ten biedny samotny mieczyk...

Co ile podmieniasz wodę i czy odmulasz wtedy dobrze dno - welony to takie mega brudasy.

Kiedy filtr czyściłeś ?

akwarium mam miesiac wiec filtra nie czysilem,a welonki no coz ja tych ryb ne cierpie,ale corka je bardzo lubi wiec pozwolilem na dwa a dna nigdy nie odmulalem

edit:a wode tak zmienialem z 10 dni temu moze 1/5 zbiornika,a meczyk rozumiem jutro dokupie samiczke bo kupilem parke ale samiczka padla po tygodniu,nie wiem czemu

Raz na 7-9 dni łącznie z podmianą wody tak ok. 20%

Czyli 70l powinieneś podmieniać (te welony :roll: )

Czyli odmulasz i liczysz zlane litry. Jak już nie ma co odmulać bo jest czysto to zlewasz wodę z akwa tak, żeby wyszło te 70l.

Pamiętaj, że odmulacz musi być z tych dużych ;)

Elektrycznych nie kupuj :) tylko taki normalny z rurą i np trójkątnym wlotem (pomaga przy rogach w akwa)

a a dzisiaj ze wzgledu na wysokie no3 wymienilem ze 100 ltrow,wiec teraz jakos musze to odmulic,biore rower i jade do miasta kupic ten odmulacz i jescze dzis to wyczyszcze,ale czy to mozliwe zeby ryby tak zabrudzily akwa w dwa tygodnie?przecieez jest ich kilka na tak duzy zbiornik,no chyba ze te welony

Edycja:

jak bede jezdzil tym odmulaczem to nie pwyciaga m roslinek przy okazji?

TheDivineConspiracy: Edytuj posty! Daję ostrzeżenie.