Skocz do zawartości

Krewetki Red Cherry


Kalkulator :D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dosyć dziwne pytanie :)

Ile wytrzyma krewetka Red Cherry w tym foliowym worku który dają w zoologicznym?

(Tzn. bez napowietrzania itp.)

Wiele razy kupowałem krewetki wysyłkowo.Oczywiście w ciepłe dni.Raz nawet paczka szła trzy dni i wszystkie stwory przeżyły w dobrej kondycji.Podstawa przy transporcie ,to konkretne zabezpieczenie termiczne i troszkę mchu aby krewecie miały o co się zakotwiczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić gdzieś w pobliżu i oszczędzić krewetkom trudów podróży?

W mojej małe miejscowości są tylko 3 sklepy akwarystyczne, i jeśli już trafisz na krewki to są po 6-8 zł za szt i dodatkowo żadnego wyboru.Pomijam już kwestię znajomości sprzedawców jaki wogóle gatunek sprzedają.. a tak na allegro do wyboru do koloru,np zestaw 35 RC 25 zł plus wysyłka.Po pół roku mamy już kilkaset czerwonych diabełków :help: i probem :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie żywych zwierząt pocztą/kurierem, gdzie nigdy nie mamy stu procentowej pewności że przeżyją i w jakich warunkach będą transportowane - jest delikatnie mówiąc nie moralne.

 

Jak ktoś mieszka w takiej miejscowości gdzie nie ma dostępu do krewetek, to na pewno gdzieś w pobliżu jest jakieś większe miasto z większą ilością sklepów. Wtedy powinien za przeproszeniem ruszyć tyłek, sam kupić zwierzęta i jak najszybciej dowieść je do domu.

Często wystarczy też po prostu zapytać sprzedawcę w sklepie czy nie sprowadzi nam z hurtowni danych krewetek.

 

Paczka to paczka, swego czasu bardzo dużo korzystałem z usług firm kurierskich i zdarzały mi się przypadki że paczka docierała do mnie np. po tygodniu.

Nie ma co narażać zdrowia i życia zwierząt, w szczególności że zawsze jest możliwość kupna krewetek w inny sposób niż poprzez internet.

 

Żeby nie było OT, nie jestem pewien ile krewetka przeżyje w foliowym worku [i czy w ogóle przeżyje transport] - ale ryba przeżyłaby max kilka godzin [zależy to od ilości powietrza w worku].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...