Skocz do zawartości

240 L ogolne


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w planach jest baniak 240 L

jako osprzęt wybrałem

 

filtr zewnętrzny EHEIM PROFESSIONEL 2224 ( ktoś powie ze za słąby troche racji w tym jest dlatego też)

jako wspomagacz filtr wewnętrzny Eheim Biopower 160 ( chce miec delikatny prąd wody w baniaku)

grzałka Grzałka JAGER TSRH 200W

oświetlenie standardowa pokrywa 2 x 30W plus odbłyśniki( ma być mroczny klimacik rybki w noktowizorach itp)

Bimbrownia do CO2

 

jeśli chodzi o zarybienie to myślę nad czymś takim

 

- neonki 20-30 sztuk

- zbrojnik niebieski 3(1+2)

- otosek 5-6

- ramireza paraka lub haremik (jeszcze kwestia nie ustalona)

- kirysek 5-6 (jak uda sie kupić lamparcie lub sterby bedę radosny jak mucha nad świeżym g..)

- mieczyk hellera 3 (1+2)

- krewetki (nie ustalony gatunek)

i tu jest kwestia czy stadka brzanek purpurowych dodatkowonie zrobiło by mi w baniaku wojny na wyniszczenie mile widziane porady w tej kwestii

 

podłoże żwirek bazaltowy a pod nim substrat nawozowy JBL Manado

 

szata roślinna

Echinodorus Tropica

Echinodorus Rose

Cryptocoryne wendtii Green

Anubias barteri

Anubias afzelii

Ceratoptersis siliquosa

Hygrophila difformis

Egeria densa

Flame moss

Cabomba furcata

Phoenix moss

Microsorium pteropus

 

i jako dekoracje standardowe korzonki made in Ecikgfc ( niech mu za te korzonki bozia w dzieciach po trzykroć wynagrodzi)

oraz łupinki kokosa i jakiś kamulec

 

mile widziane komentarze,porad, w żadnym razie krytyka .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki to tak jak ci pisałem na gg albo amano albo filtrujące oba gatunki rosną spore wiec nie będą budziły zainteresowania twojej obsady bo co do miniaturek to mogą być pożywieniem dla ramirezek i mieczyków, o ile nie zdecydujesz się na jedna odmianę tak jak mi pisałeś to obie są korzystne dla baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbrownia w tak dużym litrażu i przy słabym świetle raczej nie spowoduje bardzo dużego przyśpieszenia wzrostu roślin, ale też nie zaszkodzi ;)

Co do otosków - 5-6 to idealna ilość, w akwarium 54l. Proponowałbym zwiększyć ich liczebność ;)

Co do kirysków, odradzam na bazalcie. Wiem że ecik ma je na bazalcie i wszystko jest ok, ale zwykle kiryski ranią się o ostre krawędzie bazaltu...

Co do brzanek, chcesz w akwarium hodować 7 różnych gatunków zwierząt. Moim zdaniem to wystarczy i nie ma co robić "zupy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazalcik mam okrąglutki jak piłka ktora graja nasi piłk rze(choc patrząc na ich poziom to raczej graja jajem)

a dodatkowo czesc tego bazalku jest w granulacji 0,4 - 0,8 mm czyli wierzchnia warstwa bedzie delikatnym piaseczkiem tak wiec nie powinno być to problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie zupe ( zawsze jak mi sie znudzi baniak zagotuje wode i bedzie rybna jak trzeba)

 

 

 

a co do literówek to leniwy jestem i nie lubie poprawiać może nie bedzie nikogo drażnić aż tak bardzo jak czasami co nieco opuszcze

 

edit:

 

i jak już zauważyłem to na razie (jeśli chodzi o obsadę rybna) wstępny plan tak wiec dziękuje za uwagi

 

Anija: Posty edytujemy. Literówki - hmm będę się "rzucać" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...