Skocz do zawartości

Czy ryby przetrwają pobyt w domu zastępczym?


mati1531
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio ospa rybia wykończyła mi 8 danio pręgowanych, teraz bierze się za skalary [są stare, właściwie mam na nie za małe akwarium.

Zostały mi tak:

dwie ramirezki, parka zmienniaków, kilka młodych gupików, dwa ślimaki Helena i jedna ampularia.

mam akwarium 60l, ponieważ kompozycja podczas zakładania się nie udała chciałbym przenieść wyżej wymienione rybki do akwarium 12l [mam do niego: brzęczek, grzałkę, filtr z pompą.

I zrobić restart z całkowitą wymianą wody. I tu moje pytanie: czy te rybki [wymienione powyżej :x ] przeżyją pobyt w małym akwarium?

Za odpowiedzi z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie przeżyją tego, a przynajmniej nie bez dalszych uszczerbków na zdrowiu. Kilka godzin w tak małym akwarium to jeszcze może nie byłoby tak źle, ale jak chcesz robić całkowity restart zbiornika (podejrzewam, że z wymianą wszystkiego, ze względu na choróbska), to w tych 12 litrach ryby musiałyby spędzić 2-3 tygodnie, aż zbiornik dojrzeje. Jakoś nie widzę tego...

Jeśli chcesz zrobić tylko gruntowne czyszczenie akwarium, ale zostawiając "starą" wodę, to ryby przetrzymają ten czas w tych 12 litrach, bo to nie trwa aż tak długo.

Ale ja tobie proponowałabym zakup większego akwarium, skoro wiesz, że twoje ryby nie nadają się do litrażu, który teraz masz. Ryby spokojnie zaczekają, ten czas dojrzewania akwarium, tu, gdzie teraz są, czyli w 60-tce.

Jak już się brać za takie zmiany, to tylko na lepsze. Co z tego, że teraz zrobisz restart, jak ryby wylądują z powrotem w za małym zbiorniku...? Za chwilę będą znów te same z nimi problemy zdrowotne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz są zjechane chorobą - wg mnie padną

 

weź je najpierw wylecz w ogólnym (ospa to nie koniec świata), i dopiero za kilka tyg przełóż je na chwilę do wiaderka i zrób restart zachowując 50%starej wody

 

a najlepiej zrób jak mazia napisała - kup WIĘKSZE akwa i je na spokojnie urządź a w tym czasie wyleczysz stare i przełożysz zdrowe ryby do nowego dojrzałego akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...