Jump to content

Czy to choroba???


Recommended Posts

Kupiłem stadko neonek innesa 15szt po wpuszczeniu do akwarium zauważyłem ze jeden neonek nie ma oka :( (no niestety stało sie sprzedawca mnie oszukał sprzedał uszkodzona rybke ) ale mam już ją 3 tygodnie i narazie żadnych niepokojących oznak choroby nie widac,ale dzis zauważyłem następnego neonka bez oka. Wiec moje pytanie co jest nie tak czy to jakaś choroba :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

Masz tylko neonki w akwarium? I czy istnieje możliwość, że poprostu nie zauważyleś, że kupiłeś już je takie?

(czasem zdaża się, że niewprawny sprzedawca uszkodzi np. płetwy przy odlowieniu ale oko ryby chyba raczej niemożliwe :shock: )

Link to comment
Share on other sites

Własnie tylko jeden neonek był bez oka a teraz jest następny a napewno nie było dwóch bez oka.112l akwarium Obsada :-26x neon inessa

-2x kosiarka

-2x molinezja(para)

-5x kirysek( 2x abinosy, 3x pstre)

-1x bojownik wspaniały

-2 helenki

-2glonojady

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ze się wcinam w temat ale mam podobna sytuacje...

Otóż jakies 3 tygodnie temu kupiłam w sklepie zoologicznym ostatnie 4 danio pręgowane. Po powrocie do domu i wpuszczeniu rybek do akwarium (oczywiście robiłam to stopniowo, bez pośpiechu jak należy) zauważyłam, że 1 danio nie ma oka, :o pływał normalnie jak reszta stada tylko nieraz odłączał się od ławiczki i nie mógł znaleść reszty grupy (po prostu ich nie widział)

Teraz minął już 3 tydzień i danio żyje normalnie jest ładnie ubarwiony i nie ma żadnych niepokojących objawów ;)

Ciekawi mnie tylko w jaki sposób mój danio stracił oko... :shock: Co o tym sadzicie???

Link to comment
Share on other sites

Czasami ryby jak mają za mało pokarmu to odgryzają oczy innym rybom. Nie wiem na ile to prawda, ale czytałam o takich przypadkach.

 

danonek111 napisz jak szybko po wpuszczeniu zauważyłeś że neonek nie ma oka.

Link to comment
Share on other sites

Bojownik raczej nie uszkodził neonka jest zbyt wolny, neonki czasem a ty ich było 15szt mogą podgryzać ogon bojownikowi:) Miałem 2 bojowniki i teraz mam również potrafia zrobic rózne cuda w akwarium łcznie z skakaniem nad wodę do żarcia:) Ale żaden nie zdołał dogonić zadnego neonka, rasbory lub żałobniczki (a zauważyłem, że i neonki i żałobniczki mają czasem chęć złapać go za ogon, przy porze karmienia zwłaszcza, a ten bidak potem goni je po akwarium i musi zaraz sobie odpuscić bo mu tchu brakuje)

Link to comment
Share on other sites

-1x bojownik wspaniały

 

Według mnie bojownik je uszkodził

I jeszcze jak masz cos plastikowego lub metalowego w akwarium jakąs ozdobe mógł sie zahaczyc tak jak mój jeden sum rekini o korzen walnął głową

 

ahaed: ortografia!!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego wskazujecie (niektórzy) że to bojownik - sądzicie czy widzieliście to " bojownik wspaniały" to świetna nazwa ale jest zbyt wolną rybą, żeby dogonić neonkę (w brzanki uwierzę, że mogą). Bojownik może w 10l by dopadł ale w 112l szczerze wątpie (chyba że te sztuki były jakieś oslabione i nie pływaly z resztą ale wtedy powinny paść, a tak się nie stało?

 

A jakie masz glonojady - jaki gatunek? (przez to, że wiekszość czasu spokojnie wypoczywają np. na korzeniu wydawać by się mogło, że to spkojne ryby, a tu taki zbrojnik widziałem jak się przyczaił i zaatakował innego zbrojnika - niebieski vs. albinos)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...