Skocz do zawartości

Czy to choroba???


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem stadko neonek innesa 15szt po wpuszczeniu do akwarium zauważyłem ze jeden neonek nie ma oka :( (no niestety stało sie sprzedawca mnie oszukał sprzedał uszkodzona rybke ) ale mam już ją 3 tygodnie i narazie żadnych niepokojących oznak choroby nie widac,ale dzis zauważyłem następnego neonka bez oka. Wiec moje pytanie co jest nie tak czy to jakaś choroba :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko neonki w akwarium? I czy istnieje możliwość, że poprostu nie zauważyleś, że kupiłeś już je takie?

(czasem zdaża się, że niewprawny sprzedawca uszkodzi np. płetwy przy odlowieniu ale oko ryby chyba raczej niemożliwe :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie tylko jeden neonek był bez oka a teraz jest następny a napewno nie było dwóch bez oka.112l akwarium Obsada :-26x neon inessa

-2x kosiarka

-2x molinezja(para)

-5x kirysek( 2x abinosy, 3x pstre)

-1x bojownik wspaniały

-2 helenki

-2glonojady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze się wcinam w temat ale mam podobna sytuacje...

Otóż jakies 3 tygodnie temu kupiłam w sklepie zoologicznym ostatnie 4 danio pręgowane. Po powrocie do domu i wpuszczeniu rybek do akwarium (oczywiście robiłam to stopniowo, bez pośpiechu jak należy) zauważyłam, że 1 danio nie ma oka, :o pływał normalnie jak reszta stada tylko nieraz odłączał się od ławiczki i nie mógł znaleść reszty grupy (po prostu ich nie widział)

Teraz minął już 3 tydzień i danio żyje normalnie jest ładnie ubarwiony i nie ma żadnych niepokojących objawów ;)

Ciekawi mnie tylko w jaki sposób mój danio stracił oko... :shock: Co o tym sadzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik raczej nie uszkodził neonka jest zbyt wolny, neonki czasem a ty ich było 15szt mogą podgryzać ogon bojownikowi:) Miałem 2 bojowniki i teraz mam również potrafia zrobic rózne cuda w akwarium łcznie z skakaniem nad wodę do żarcia:) Ale żaden nie zdołał dogonić zadnego neonka, rasbory lub żałobniczki (a zauważyłem, że i neonki i żałobniczki mają czasem chęć złapać go za ogon, przy porze karmienia zwłaszcza, a ten bidak potem goni je po akwarium i musi zaraz sobie odpuscić bo mu tchu brakuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-1x bojownik wspaniały

 

Według mnie bojownik je uszkodził

I jeszcze jak masz cos plastikowego lub metalowego w akwarium jakąs ozdobe mógł sie zahaczyc tak jak mój jeden sum rekini o korzen walnął głową

 

ahaed: ortografia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego wskazujecie (niektórzy) że to bojownik - sądzicie czy widzieliście to " bojownik wspaniały" to świetna nazwa ale jest zbyt wolną rybą, żeby dogonić neonkę (w brzanki uwierzę, że mogą). Bojownik może w 10l by dopadł ale w 112l szczerze wątpie (chyba że te sztuki były jakieś oslabione i nie pływaly z resztą ale wtedy powinny paść, a tak się nie stało?

 

A jakie masz glonojady - jaki gatunek? (przez to, że wiekszość czasu spokojnie wypoczywają np. na korzeniu wydawać by się mogło, że to spkojne ryby, a tu taki zbrojnik widziałem jak się przyczaił i zaatakował innego zbrojnika - niebieski vs. albinos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...