Skocz do zawartości

nowe akwarium 375 litrow metna woda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wlalem wczoraj wode do zbiormika.gruby zwir na spod,wyplukany w goracej wodzie,posadzilem troche roslin.napowietrzaacz,filtr zewnetrzny ubl crystal profi o przeplywi 1200 litrow/h.po jednm pelnym dniu filtracji woda coraz bielsza,dodam ze powkladalem do filtra to co mi kazal gosciu w sklepie,jakies krople,jakies dwa male woreczki do skarpety clermex czy cos takiego.slyszalem ze to jakies pierwotniki,tylko ze ja nie wiem co mam zrobic,dodam ze zrobilem dzisiaj testy wody i wszystko w normie,nawet wczoraj wpuscilem 5 gupiukow tak zeby cos tam bylo,dodam ze jeszcze zyja,z forum wynika ze ryby nalezy wpuscic po dwoch tygodniach,ale postanowilem je wpuscic zeby nie patrzec w sama wode,acha jeszcze wlalem do wody jakis tonic i paczke soli.pomyslicie ze poszedlem grubo,ze amator takie akwarium,ale wole uczyc sie na bledach,ale nie bawic sie z bajorkiem.drodzy formuoowicze jezeli mozecie to poradzcie cos na ta wode,co z tym zrobic,za wszystkie rady bardzo dziekuje.jestem zupelnie zielony,ale wlasnie dzieki takiego wspanialego forum,pewnie jakos dam rade.drodzy formuowicze dokladam fotke tej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlalem wczoraj wode do zbiormika.gruby zwir na spod,wyplukany w goracej wodzie,posadzilem troche roslin.napowietrzaacz,filtr zewnetrzny ubl crystal profi o przeplywi 1200 litrow/h.po jednm pelnym dniu filtracji woda coraz bielsza,dodam ze powkladalem do filtra to co mi kazal gosciu w sklepie,jakies krople,jakies dwa male woreczki do skarpety clermex czy cos takiego.slyszalem ze to jakies pierwotniki,tylko ze ja nie wiem co mamzrobic,dodam ze zrobilem dzisiaj testy wody i wszystko w normie,nawet wczoraj wpuscilem 5 gupiukow tak zeby cos tam bylo,dodam ze jeszcze zyja,z forum wynika ze ryby nalezy wpuscic po dwoch tygodniach,ale postanowilem je wpuscic zeby nie patrzec w sama wode,acha jeszcze wlalem do wody jakis tonic i paczke soli.pomyslicie ze poszedlem grubo,ze amator takie akwarium,ale wole uczyc sie na bledach,ale nie bawic sie z bajorkiem.drodzy formuoowicze jezeli mozecie to poradzcie cos na ta wode,co z tym zrobic,za wszystkie rady bardzo dziekuje.jestem zupelnie zielony,ale wlasnie dzieki takiego wspanialego forum,pewnie jakos dam rade.drodzy formuowicze dokladam fotke tej wody

To najdłuższe zdanie jakie w życiu widziałem :roll:

Ledwo da się doczytać o co chodzi...

Do tego zmniejsz rozmiar zdjęcia, bo jest za duże [regulamin].

 

Parametry w normie?

Podaj je i napisz jakimi testami mierzone [kropelkowe/paskowe] i jakiej firmy.

 

W akwarium wystąpiło najnormalniejsze zmętnienie biologiczne, wywołane rozwojem pierwotniaków.

To normalne i nie zagraża życiu ryb, w przeciwieństwie do nie działającego jeszcze cyklu nitryfikacyjnego.

 

Przeczytaj koniecznie:

viewtopic.php?f=43&t=6354

i

viewtopic.php?f=43&t=11573

 

To wyjaśni Ci wszystko co powinieneś wiedzieć, aby na przyszłość uniknąć takich "problemów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzeczny ale na twoim miejscu zmienił bym żwirek na coś innego,lepsze podłoże,a jeśli nie to na pewno bym go dosypał tak na 5 cm.Dosadź roślin bo krajobraz masz ubogi,no i wyciągnij te dziwne,sztuczne rekwizyty z akwarium

Jeśli chodzi o zmętnienie to normalne przy zakładaniu akwarium,poczekaj około 2- 3 tygodnie i dopiero wtedy wszystko zacznie się stabilizować,wtedy możesz pomyśleć o jakiś mieszkańcach,nie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...