Jump to content

[1L] nano, prace

Szwedzik10
 Share

Recommended Posts

dane o akwarium:

10(cm) x 10 x 10 = 1L

szyba = 4mm

akwarium samosklejane

narazie w formie emersyjnej

flora:

mały heniek

pelia

docelowo:

mały heniek

duży heniek

pelia

trawka nowozelandzka

fauna:

brak

docelowo:

coś :) nie wiem jakby to wyglądało, ale chciałbym dać 2x RC ( parka ) + anentome helena

filtracja:

chciałbym dać jakąś kaskadę o przepływie do 50l/h, ale nie wiem czy takie są :( jak sprawdzałem na allegro.pl to były tylko od 180l/h, więc jak ktoś ma do sprzedania, albo znalazł w necie to proszę pisać.

ogrzewanie:

- brak

oświetlenie:

- narazie jest 25W ale bd kombinował z diodami.

podłoże:

- kulki gliniano- torfowe, biały ceramiczny

nawożenie:

- Złota Symfonia + K2SO4

Póki co akwarium jest w stanie emersyjnym, ponieważ nigdy nie robiłem tej formy ( tylko słyszałem ), więc postanowiłem coś pokombinować.

Moje pytania:

- czy miał ktoś tak małe oświetlenie ? tzn. do 2W

- Jak to dogrzewać? czy wogóle trzeba ?

- co z tą kaskadą ?

- czy mogę dać tam jakieś krewetki ? :) Bo jestem zmieszany, niby małe akwarium, ale jak będą miały dużo roślin, odpowiednią temperaturę i filtracje?

Szczerze to na razie nie ma co oceniać ;)

2W światła to będzie raczej za mało do takiego akwa.

Pomyśl o CO2, w tej wielkości akwa może być w płynie - bardzo wspomaga wzrost i gęstość heńka.

Razi trochę nierówno położony silikon, szczególnie że to nano i takie rzeczy widać o wiele bardziej niż w standardowym baniaku. Podczas klejenia można było się bardziej postarać. ;)

Krewetki w 1l? To jakby człowiek zamknięty na 1m2 :roll:

Szczerze to na razie nie ma co oceniać ;)

2W światła to będzie raczej za mało do takiego akwa.

Pomyśl o CO2, w tej wielkości akwa może być w płynie - bardzo wspomaga wzrost i gęstość heńka.

Razi trochę nierówno położony silikon, szczególnie że to nano i takie rzeczy widać o wiele bardziej niż w standardowym baniaku. Podczas klejenia można było się bardziej postarać. ;)

Krewetki w 1l? To jakby człowiek zamknięty na 1m2 :roll:

no dobra :) to ile Watt ? mam jeszcze 15W w zanadżu.

starałem się jak najlepiej kłaść ten silikon, ale mi nie wyszło :(

Ma ktoś jakieś artykuły o formach emersyjnych tzn. jaka temperatura, ogólnie dane techniczne.

Przy nano przeliczniki W/l raczej przestają się sprawdzać ;)

Nie jestem pewien jakie oświetlenie byłoby najodpowiedniejsze do tego baniaka, ale sam bym pewnie zdecydował się na ok 7W ;)

Tu masz przykłady fajnych nano, na których mógłbyś się wzorować:

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=0&id=165

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... ol=0&id=33

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2 ... l=0&id=121

Rybami w jednym akwarium się nie sugeruj: "(only for photo)" ;)

Dołóż jakiś mały kamień/korzonek, zalej, kup i stosuj EasyCarbo i będzie ok ;)

Co do filtra, nie wiem czy jest potrzebny - w takiej kostce może wystarczy zwykła szklanka i podmianki ;)

Gratulacje za odwagę przedsięwzięcia się takiego pomysłu hehehe :D Kup najmniejszą kaskadę. Naładuj tam dużo wkładu. Postaraj się wlot czymś lekko zatamować i zobacz jaki tego będzie efekt. Krewetek tam nie dawaj. Bardziej widziałbym jakieś mięczaki :D Co do światła ... możesz ustawić jakąś lampkę biurkową nie za blisko i też nie za bardzo wysoko nad akwa . Powodzenia :)

Dołóż jakiś mały kamień/korzonek, zalej, kup i stosuj EasyCarbo i będzie ok ;)

właśnie tego nie chce chciałbym tak żeby tam były same roślinki, już mam pomysł :)

a to jak się stosuje, bo szczerze powiedziawszy nie słyszałem :( zaraz wklepie w google

To CO2 w płynie, przy tej wielkości akwarium myślę że to optymalne rozwiązanie, bo nie będzie żadnych rurek, kostek czy dyfuzorów które psułyby wygląd baniaka tej wielkości ;)

Do akwarium podaje się to codziennie [ale niektórzy stosują rzadziej].

Ilość zależy od wielkości akwarium i ilości roślin, w twoim akwarium będzie to pewnie max kilka kropel dziennie.

Kup najmniejsze opakowanie, przy tej wielkości baniaka starczy i tak na wiele miesięcy ;)