Skocz do zawartości

Prosze o opinie [filtr FZN 3]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zastrzeżenia są u mnie takie ( mam mniejszą wersje ): jest trochę głośny, ale bardziej cichy niż głośny :) uszy mi nie pękają. A dobry jest, moc mają, bardzo fajne filtry, tylko że nie możesz mieć pokrywy ( chyba że byś przerobił ) . U mnie jest tylko gąbka. Więc ( nie wiem jak w tej wersji ) raczej nie ma co liczyć na węgiel aktywny czy cetamike. ;)

- Do jakiego to ma być akwarium ? ( typ* i litraż )

 

* roślinne, biotopowe itd.

 

ewwa: proszę o logiczne formułowanie zdań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtrach kaskadowych- wystarczy wyciąć otwór w pokrywie (nie wiem dlaczego niektórzy tak bardzo się tego boją)...

 

Odnośnie tego filtra- w niektórych sklepach jest podane że ma 2 wkłady- gąbkę i biobale- w innych tylko gąbkę. Zasadniczo zależy do jakiego litrażu go chcesz- jeżeli do 80-120L to ok, ale jeśli do większego to warto zastanowić się nad kubełkiem- większa filtracja biologiczna jest wówczas wskazana...

 

P.S. temat przenoszę do działu o filtracji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael filtr zewnętrzny FZN-3 80 - 300 l

oto wygłąd

http://www.nemo-sklep.pl/images/fzn2.jpg

czy jesty warty kupna i ewentualne zastrzerzenia do niego .!?

Podaj obsadę, wielkość akwarium itd.

Bez tego w ciemno trudno powiedzieć czy się nadaje w twoim przypadku.

 

Co do samego filtra, miałem doczynienia ze słabszymi modelami.

Raczej sprawowały się ok, bez większych zastrzeżeń.

Najcichsze może nie są, ale wystarczy odłączyć napowietrzenie [ruch tafli wody napowietrza wodę równie dobrze co "bąbelki"] i bardzo się wyciszają. Może nie dorównują pod tym względem dobrym kaskadom i kubełkom - ale da się przy nich spać.

Model z biobalami jest droższy o kilka złotych, oprócz tego koszyczka na wkłady nie różni się niczym od standardowej wersji.

 

Jednak jak masz wybór, to zdecyduj się na kaskadę.

Za te same pieniądze kupisz bardzo dobre modele z serii FZN, od tego samego producenta.

Zapewnią lepszą filtrację, więcej miejsca na wkłady i będą cichsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, nie wiem jak to się stało ale przeczytałem FAN3, zamiast FZN3 ;):roll:

Co do FZN3 120l jak najbardziej się sprawdzi, cichy i wydajny.

W tej cenie nie kupisz lepszej kaskady ;)

Koszyczki warto wypełnić ceramiką, a na wlot dać pre filtr lub uciąć gąbki i na nie dać ceramikę - bez pre filtra.

Natomiast jak zmienisz na 250l, sam ten filtr już nie wystarczy.

Może warto byłoby skoro niedługo zmienisz akwarium kupić od razu jakiś filtr kubełkowy?

Ale to mniej więcej trzy razy większy wydatek niż kaskada, ale warto bo nie będziesz płacić dwa razy [teraz za kaskadę, później za kubeł].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym filtrze setki razy. Godny polecenia. Jest cichy. Jak komuś coś hałasuje to musi być nie tak. U mnie bulgotał bo nie chciał się sam odpowietrzyć. Musiałem go kilka razy wyłączyć na kilkadziesiąt sekund i ponownie włączyć. Po trzech kilku cyklach bulgotanie zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...