Skocz do zawartości

Glony (zielenice i krasnale)


padi17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam podobny przypadek z glonami czy ktos mi pomoże moje akwa to 112l

tertra ex 700

4x18 w 10h/24

podłoże to żwirek i pod żwirkiem ziemia

dozawałem co2 lecz polecieli mi nie dozoać

nie stosuje nawozów

podmieniam wode 30% co tydzien

mam 30 neonek

parametry wody

PH 7-7.5

NO2 0

NO3 3

NH3 0

PO4 0.4

TW 11

TWW 6

 

co mam dalej robić jakie nawozy ????

 

zbiornik teraz

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

a oto jak wyglądał przedtem gdy dozawałem co2 i nawoziłem

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czytając na tym i innych forach z walką z krasnorostami ponoć ma pomóc zielona herbata, na 100L łyżka herbaty no właśnie a ile tego wywaru potem wlać do akwarium? Parząc w szklance wody wlać ją całą czy jakąś część?

 

Na pewno wyeliminowanie prądów wody w akwarium już mi przyniosły jakieś efekty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli wyeliminowałeś prąd wody to jak dostarczasz tlen do akwarium?

ja też walczę z krasnalami i nitkami, wczoraj wlałem 250ml zielonej herbaty i zaciemniłem akwarium. ustawiłem lili pipe w stronę szyby żeby nie wzbudzała ruchu wody zbyt dużego, odstawiłem CO2 nie wiem co mogę jeszcze zrobić jeszcze się zastanawiam nad wykonaniem tego http://www.malawicichlidhomepage.com/aquainfo/algae_peroxide.html z wodą utlenioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stopni, płatki ichtio-vit, dafnię, larwy komara, vitality%color tropicala, oraz płatki roślinne nie pamiętam nazwy ani producenta bo przesypałem do innej puszki, czasem pół tabletki spiruliny, oraz kulki dla kirysków, oczywiście nie wszystko razem tylko jedno z wymienionych ewentualnie +plus spirulina i kiryski. raz dziennie karmię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień żarcie z tropikala na Tetre Granulowaną, ogranicz karmienie. Dostarczasz za dużo organiki do wody dając krasnalom niezłą pożywkę.

Zainwestuj w Easy Carbo lub coś w rodzaju Excela w twoim wypadku to będzie najlepsze rozwiązanie.

jak mam ograniczyć karmienie sypię raz dziennie i naprawdę bardzo mało że zjadają wszystko w 2 minuty a podaję tylko jedno z płatków plus co jakiś czas spirulinę i kulki dla kirysków. Easy Carbo? mam nawożenie CO2 1 kropla na sekundę do mixera ferplasta więc rozpuszcza się w miarę nieźle jak dodam jeszcze węgla to mogę przesadzić nie uważasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś chociaż raz kiedyś temat o krasnorostach? Ja swoje ryby karmie raz na 2-3 dni...

Nie porównuj węgla organicznego w płynie do gazowej formy węgla w CO2... Aldechyd glutarowy który jest głównym składnikiem tego nawozu jest w zupełnie inny sposób przyswajany niż CO2. Innym działaniem jest ujemny wpływ na wzrost krasnorostów i innych glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś chociaż raz kiedyś temat o krasnorostach? Ja swoje ryby karmie raz na 2-3 dni...

Nie porównuj węgla organicznego w płynie do gazowej formy węgla w CO2... Aldechyd glutarowy który jest głównym składnikiem tego nawozu jest w zupełnie inny sposób przyswajany niż CO2. Innym działaniem jest ujemny wpływ na wzrost krasnorostów i innych glonów.

Jasne że przeczytałem i nie jeden i nie tylko po polsku... i nigdzie się nie spotkałem ze stwierdzeniem żeby karmić ryby co 3 dni :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...