Jump to content

Żałobniczki


Recommended Posts

Mam problem z Żałobniczkami. :( Sama nie wiem do końca czy to choroba czy po prostu dziwne zachowanie. Jakieś 2 tygodnie temu zostały przeniesione do mniejszego akwarium (bo dostałam je od znajomej). Przy zaświeconym świetle zachowują się normalnie, ale gdy tylko zgaszę światło to po pierwsze ciemnieją, a po drugie zmniejsza się ich aktywność i to bardzo. Stoją w miejscu i przechylają się trochę na bok i nie ważne czy to noc, czy dzień. Poza tym wiem, że to rybki stadne, a u mnie wcale tego nie widać, pływają każda jak chce i gdzie chce, tylko czasem się gonią. Czy to coś nienormalnego, czy jestem przewrażliwiona? :help:

Link to comment
Share on other sites

Rybki zostały przeniesione z akwarium ok. 40l do ok. 25l. Temperatura w akwarium to 23-25 stopni. Woda jest 24h/dobę filtrowana. Akwarium umieszczone jest ok. 1m od okna. Zanim rybki zostały wpuszczone to woda była odstana i uzdatniana, poza tym dodawałam też odżywki do roślinek. Oprócz Żałobniczek mam też Neona, Drewniaka, Glonojada i 2 Kirysy pandy. Roślinek jest tak średnio, ale one też coś nie bardzo chcą rosnąć :cry: Do wody dodawałam: AquaSafe Tetry, Antyclor i Crystal Tropicala. Do roślinek dawałam Plantamin Tetry i Pro macro Aqua art.

Link to comment
Share on other sites

Z tego wynika, że zachowanie żałobniczek spowodowane jest przeniesieniem do zbyt małego zbiornika, z niedobraną obsadą. Właściwie żadna z tych ryb, które tam masz nie nadaje się do 25 litrów. Żałobniczki są, że tak powiem, w małym szoku. To jeszcze nie objaw choroby ale niestety z dużą dozą stanowczości mogę stwierdzić, że w krótkim czasie zaczną chorować - za mały zbiornik, nie dobrana obsada, stres, spadek odporności, choroby... Musisz postarać się o większe akwarium, albo niestety oddać ryby.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...