Skocz do zawartości

[92l] Ogrzewanie - jaka grzałka najlepsza???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium 92l, które dotychczas było ogrzewane grzałką TRONIC 100w. Niestety dzisiaj się zepsuła :( (i tak działała długo chyba z 8 lat)

Niestety w sklepach jej juz nie ma i teraz nie wiem jaką mam wybrać :| Jakie wy macie grzałki do swoich zbiorników??? Proszę o pomoc!

Podzrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzałki nie wiem co do doradzić bo wszystkie w sumie podobne. Najważniejsze żeby był z termostatem :) Ja mam jedną Aquaela jedna z Tetry i jeszcze z Hagen. Wszystkie działają bez zarzutu tylko kiedyś jak mi z Aquaela upadła to tam w środku jest taka szara porcelana i ona pękła (grzałka 150 W) ale to nic nie zaszkodziło w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam kupić osobno grzałkę i osobno termostat dlatego że: sama grzałka to jest sprawa groszowa tersmostat okolo 50zl ale gdy kupimy do twojego 90L akwa np 50W grzałke z tersmostatem i kupisz nowe akwa gdzie trzeba wieksza grzalke to juz jestes w plecy a tak zaplacisz tylko za nowa grzalke 10zl bo termostat masz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła grzałka z termostatem wystarczy w zupełności.

"Firma" nie jest tak bardzo ważna, byle byś nie kupiła jakiejś chińszczyzny *noname* z allegro za 12zł ;)

Jeśli masz wybór to decyduj się na grzałki szklane, nie plastikowe.

 

W 92l sprawdzi się 50W, lub 75W.

100W jest trochę mocna, ale też będzie ok.

Osobnego termostatu kupować nie musisz, dana moc grzałki nie jest sztywno przypisana do danego litrażu.

np. 100W sprawdziłaby się zarówno w 100l, jak i 160l czy 200l.

Zresztą grzałki kosztują kilkadziesiąt złotych, postawienie np 200l setki/tysiące złotych, jak widzicie cena grzałki jest pomijalna.

Zaryzykuję też stwierdzenie że bardzo często grzałka nie jest potrzebna [wystarczy ogrzewanie w domu], u mnie bez grzałki i bez szczelnej pokrywy temperatura wody waha się w granicach 24-23 stopnie. Więc grzałka nie zawsze jest konieczna, ale dobrze ją mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...